Trwa zbiórka dla Bartusia Bałysa, maluch urodził się bez lewego ucha, operacja rekonstrukcji to spore
100 osób tańczyło  w Spytkowicach. Cel zacny: odzyskanie słuchu Bartusia

Trwa zbiórka dla Bartusia Bałysa, maluch urodził się bez lewego ucha, operacja rekonstrukcji to spore pieniądze. Zapaleńcy ze Spytkowic zorganizowało maraton taneczny połączony ze zbiórką pieniędzy. 100 osób "wytańczyło" 8 294 złotych!

Bartuś Bałys ze Spytkowic urodził się bez lewego ucha, dlatego cierpi na głęboki niedosłuch. Szansą na portów do zdrowia jest operacja rekonstrukcji ucha i otwarcie przewodu słuchowego, Koszt takiej operacji to 150 tysięcy dolarów. Stąd uruchomiono zbiórkę na popularnym portalu pomagam.pl. Potrzeba 400 tysięcy złotych, na razie udało się uzbierać ponad 146 tysiące złotych. Jeśli ktoś chciałby pomóc wpłacając dowolną kwotę, może zrobić to TUTAJ.

Zapaleńcy ze Spytaktiv i Stowarzyszenia Głosy Miłosierdzia z Doliny Karpia zorganizowali w piątek (10.11)  w Domu Weselnym Chlebiccy w Spytkowicach charytatywny maraton taneczny "Wytańcz uszko dla Bartusia!". Wydarzenie miało  na celu propagowanie aktywnego trybu życia, podnoszenie sprawności fizycznej, a także integrację społeczności lokalnej poprzez wspólne spędzanie wolnego czasu a przede wszystkim  zbiórkę na operację dla Bartusia.

Maraton tańca składał się z dwóch części: warsztatów z instruktorami muzycznymi (tanecznymi), które prowadził Arkadiusz Kalita z małżonką "Salsa Chrzanów" oraz samego maratonu tańca do zwycięstwa ostatniej pary. Wzięło w nim udział sto osób. Oprawę muzyczną zapewnił DJ Czarek Stecyk, a o pamiątkę w postaci zdjęć zadbała Karolina Bobak Fotografia. Opieką medyczną otoczyła uczestników Malta Służba Medyczna Chrzanów, a „Służba Pomocy Spytkowice” pomogła w organizacji imprezy.

Podczas maratonu  panowała wspaniała atmosfera, wszyscy uczestnicy wsparli małego bohatera, który też był obecny na miejscu wraz z rodziną. Wspólnie razem "wytańczono"  kwotę 8 294 złotych!
 
Po 7 godzinach tanecznej  rywalizacji udało się wyłonić zwycięzców. I miejsce ex aequo zajęły pary: Ewelina Gołba i Sylwia Szydłowska oraz Karolina Tomska i Karolina Ulman,  III miejsce Teresa i Tadeusz Buszydło. Zostały również przyznane dodatkowe nagrody dla najstarszej pary, która wspólnie ma 107 lat - Teresy i Tadeusza oraz najbardziej oryginalny strój - Marzena i Honorata.

Jak zapewniają organizatorzy, na pewno nie jest to ostatni maraton taneczny...

Wydarzenie wsparli: Bank Spółdzielczy Zator, IPA Kalwaria Zebrzydowska, Piekarnia-Cukiernia Maja, Maspex Wadowice, Sahara – wytwórnia napojów Zator, Pizzeria Cameleon Spytkowice, Dom Weselny Chlebiccy.

Portal WadowiceOnline.pl był patronem medialnym wydarzenia.

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.