Po raz kolejny w ostatnich miesiącach odbyło się sprzątanie brzegów i okolic Jeziora Mucharskiego. U
Jesienne sprzątanie Jeziora Mucharskiego

Po raz kolejny w ostatnich miesiącach odbyło się sprzątanie brzegów i okolic Jeziora Mucharskiego. Uzbierano sporo worków śmieci: butelek, szkła, plastików, plastikowych części czy złomu.

Zaśmiecone przez "turystów" brzegi Jeziora Mucharskiego to problem o którym nieraz już pisaliśmy. Niestety, mimo apeli i sprzątania, ciągle można znaleźć sporo plastikowych i szklanych butelek, połamanych gałęzi, plastików, zużytej elektroniki, starego i uszkodzonego sprzęt AGD  i innych śmieci.

Z tego powodu zarządca zbiornika, czyli Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie, wspólnie z gminami na terenach których leży sztuczny zbiornik od czasu do czasu organizują akcję sprzątania.

W czwartek (9.11) zorganizowano kolejną. Posprzątanych zostało kilkanaście najbardziej zanieczyszczonych obszarów wokół zbiornika. Z brzegów oraz z wody uprzątnięto sporą ilość plastików,  szkła, opakowań po jedzeniu, kosmetykach czy środkach ochrony roślin.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.