Już po raz 23. na andrychowskim cmentarzu odbyła się zbiórka pieniędzy na remont zabytkowych nagrobk
Rekordowa andrychowska kwesta

Już po raz 23. na andrychowskim cmentarzu odbyła się zbiórka pieniędzy na remont zabytkowych nagrobków organizowana przez Towarzystwo Miłośników Andrychowa oraz Hufiec Andrychowskich harcerzy. Ze wstępnych obliczeń wynika, że padł rekord!

Jak co roku w Wszystkich Świętych na andrychowskim cmentarzu odbyła się kwesta na renowację nekropoli. W środę (1.11) po raz 23. Towarzystwo Miłośników Andrychowa oraz Hufiec Andrychowskich harcerzy i wolontariusze zorganizowali zbiórkę pieniędzy na cmentarzu.

Wśród kwestujących nie zabrakło burmistrza Tomasza Żaka,  aktora Jana Peszka, kończący swoją kadencję parlamentarną posła Marka Polaka, wicestarosty Beaty Smolec, czy  przewodniczącego Rady Miejskiej w Ansrychowie Romana Babskiego, wiceprzewodniczącej Doroty Magiery i radnych.

Po wstępnym przeliczeniu datków wrzuconych do  puszek kwestarskich wynika, że padł rekord: udało się uzbierać ponad 26 tysięcy złotych!

Pieniądze  przeznaczone zostaną na dalszy remont kaplicy Horunterów i Chlebowskich.

Na andrychowskim cmentarzu odbyła się też, już po raz kolejny, kwesta organizowana przez Związek Strzelecki Oddział Kraków im. Pierwszej Kompanii Kadrowej. Pieniądze zbierane są na rzecz Fundacji Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki".

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.