Po kilku ogłoszonych przetargach, gmina Wadowice wyłoniła w końcu firmę, która zaprojektuje na wado
Jest firma, która zaprojektuje park linowy na wadowickiej "Wenecji"

Po kilku ogłoszonych przetargach, gmina Wadowice wyłoniła w końcu firmę, która zaprojektuje na wadowickiej "Wenecji", przy moście na Skawie, zapowiadany od ponad roku park linowy dla dzieci.

Okolice mostu drogowego na Skawie w Wadowicach przy byłej już niestety restauracji "Wenecja", które niektórzy chyba zbyt szumnie nazywają "bulwarami" zrobiły się modne od czasu, kiedy kilka lat temu miasto zagospodarowało teren, wykosiło trawę i usunęło niektóre drzewa i krzewy.  Na boisku do piłki siatkowej często jest taka frekwencją, że ciężko się dopchać. Ale siatkarze dzielą się na drużyny i sprawiedliwie korzystają z piasku. Na asfalcie i wydeptanych wśród drzew ścieżkach jeżdżą rowerzyści, często całymi rodzinami. Trasa łatwa i przyjemna. Na placu zabaw wytchnienia szukają rodzice z dziećmi. Jest gdzie usiąść i przypilnować maluchów.

Miejscówka się przyjęła. Tu odpoczywa się całymi rodzinami, gra w siatkówkę plażową, jeździ rowerami. Można również popływać kajakiem - to stąd organizuję się spływy kajakowe. Tutaj również coraz częściej odbywają się koncertowe imprezy. Tajemnicą sukcesu jest też zapewne wyłączenie tego terenu decyzją Rady Miejskiej z zakazu spożywania alkoholu kilka lat temu...

W maju ubiegłego roku burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński na swoim Facebooku zaproponował, aby w tym miejscu zrobić plac zabaw z prawdziwego zdarzenia a także zagospodarować to miejsce. Zwrócił się do mieszkańców, aby zgłosili swoje propozycje. Stanęło na tym, że powstanie tutaj samoobsługowy park linowy dla dzieci.

Temat trochę ucichł, ale po ponad roku włodarz poinformował, że po kilku ogłoszonych przetargach, gmina wyłoniła firmę, która zaprojektuje park linowy.  Projekt wraz z załatwieniem wszelkich pozwoleń budowlanych wykona  pracownia Modus z Krakowa. Zgodnie z umową, podpisaną w tym tygodniu, projektowanie potrwa przez najbliższe pół roku. Później gmina będzie się starać o dotację zewnętrzną na realizacje inwestycji. Na park więc trochę jeszcze poczekamy...

Według założeń, ma to być wyjątkowy plac zabaw z samoobsługowym 150 metrowym torem linowym, na którym znajdzie się co najmniej 15 przeszkód do pokonania. Park linowy ma być dostosowany do różnych grup wiekowych, dlatego też platformy zawieszone zostaną na bezpiecznej wysokości około 60 centymetrów. Wokół parku zamontowane mają zostać trzy różnego rodzaju huśtawki, karuzela tarczowa, urządzenia dedykowane dzieciom z niepełnosprawnościami oraz ławki, stojaki na rowery i przewijak dla niemowląt.

Jak wam się podoba taki pomysł?

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 Powiem wprost 2022-11-25 10:38
Nie nie nie nie nie nie nie nie nie nie nie nie
Trzeba powiedzieć wprost .
Trzeba zastopować tego wała z łaczan zanim ciula z łaczan zniszczy wenecje ostatni azyl miasta
Ostatnią nie zniszczona utopie przez łaczany
Trzeba zrobić duży bunt i blokowanie tego wała
sk...wyyn z łaczan
Cytować
-2 #2 M. 2022-11-25 11:02
Czy ten teren mógłby być dostosowany dla ludzi na wózkach inwalidzkich?
Cytować
0 #3 Powiem wprost 2022-11-25 11:22
Cytat:
Czy ten teren mógłby być dostosowany dla ludzi na wózkach inwalidzkich?
Pewnie bedą fruwać nad wodą na wozkach albo pływac jak amfibia .
Pierwsze co ludzie na wożkach musza zrobić to sami oddawać głos na wyborach a nie pozwalać oddać głos za siebie siostrze zakonnej !!!
Cytować
+2 #4 Jebać ciula 2022-11-25 11:23
kalinski chce zniszczy wenecje nie możemy na to pozwolić ludzie !!!
Cytować
0 #5 Pies 2022-11-25 16:26
Komentarz na 1, 2 i 4 napisał sierściuch z Kochanowskiego ukrywający się najczęściej pod nickami Prawda, NiszczeTrolli, haha, mieszkaniec, Precz z ciulem etc. Stary 63 letni grzyb z długami, który przegrał życie i się wyżywa na innych.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.