Niestety aura nie dopisała na końcówkę wakacji i zarządca basenu odkrytego w Andrychowie przyspieszy
Odkryty andrychowski basen kończy tegoroczny sezon

Niestety aura nie dopisała na końcówkę wakacji i zarządca basenu odkrytego w Andrychowie przyspieszył o kilka dni zamknięcie tegorocznego sezonu.

Z powodu niekorzystnych prognoz pogody na najbliższe dni, Zakład Gospodarki Komunalnej w Andrychowie, zarządca andrychowskiego basenu odkrytego,  zdecydował o zakończeniu tegorocznego sezonu nieco wcześniej niż planowano. Według wcześniejszych planów, miał być on czynny do 3 września, ale przyspieszono ten termin.

Zarząd Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Andrychowie uprzejmie informuje, iż ze względu na warunki atmosferyczne basen kąpielowy przy ulicy Wietrznego 6 w Andrychowie będzie czynny wyłącznie do 31 sierpnia 2022 roku do godziny 18:00 – poinformował zarządza

Ponowne otwarcie obiekty nastąpi w połowie przyszłego roku.  Miłośnicy pływania z Andrychowa nie zostaną jednak na lodzie: od kilku lat działa tutaj kryta pływalnia przy ulicy Włókniarzy.

Odkryty basen kąpielowy w Andrychowie to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku nad wodą nie tylko mieszkańców miasta nad Wieprzówką ale także wadowiczan.  Został oddany do użytku 29 czerwca 1935 roku. Z tej okazji zorganizowano zawody pływackie, na które zjechali uczestnicy i widownia z całej południowej Polski. Obiekt szczycił się wymiarami olimpijskimi. Urządzono go według najnowszych pomysłów i planów konstrukcyjnych. Łączył on w sobie basen pływacki oraz kąpielisko z przepiękną plażą, do której wykonania sprowadzono 2 tony piasku pociągiem znad Bałtyku! Basen posiadał krytą trybunę z szatniami, kawiarenkę, pięknie urządzone deptaki i specjalnie wybudowany wodotrysk, a nawet salę dancingową. W latach sześćdziesiątych XX wieku za wyczyn traktowano skoki z dachu trybuny do wody!

W latach siedemdziesiątych XX-wieku basen zyskał nowy wygląd. Z ogromnego kąpieliska stworzono dwa odrębne baseny: duży i średni oraz brodzik z wodotryskami dla dzieci. Ponowne otwarcie obiektu nastąpiło 11 czerwca 1972 roku. Niestety okazało się, że tzw. „duży basen” nie spełnia warunków, by przeprowadzać na nim konkursy pływackie - jest o kilka centymetrów za mały.

Po roku 2000 kąpielisko administrowane było przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Z roku na rok obiekt niestety niszczał, wymagając pracochłonnych i kosztownych remontów. W 2005 roku Rada Miejska w Andrychowie zaakceptowała pomysł wybudowania w Andrychowie nowego basenu. W budżecie na 2006 rok zarezerwowano część środków przeznaczonych na budowę basenu. W styczniu 2006 roku został ogłoszony przetarg na wykonanie projektu. Po rozstrzygnięciu przetargu projekt Zespołu Basenów Otwartych w Andrychowie przygotowany został przez architektów Alinę i Jerzego Hnat ze spółki TRANS-GAZ z Sanoka.

W sierpniu 2008 roku inwestor, czyli Zakład Gospodarki Komunalnej spółka z o.o. ogłosił przetarg na było wykonanie robót budowlano - montażowych. Wygrało go Przedsiębiorstwo Budowlane "ZUR" Sp. z o.o z Gliwic, które przystąpiło do budowy nowego basenu kąpielowego w Andrychowie. Został on otwarty w 2009 roku.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-1 #1 Rafal 2022-08-29 17:48
Cygańska łaźnia, zamknięta?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.