Wiecie, że 3 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Roweru? To stosunkowo nowe święto, ustanowione przez
Wiecie, że 3 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Roweru?

Wiecie, że 3 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Roweru? To stosunkowo nowe święto, ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2018, które jest świetnym pretekstem do tego, aby odkryć nasz region na nowo, na dwóch kółkach.

3 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Roweru - święto ustanowione w 2018 roku przez ONZ, które ma na celu promowanie roweru jako najbardziej ekologicznego, ekonomicznego i niezawodnego środka transportu. W wielu przypadkach rower jest również najszybszym sposobem poruszania się po naszych codziennych trasach z domu do pracy czy szkoły. Moda na rower, rozrastająca się infrastruktura oraz kampanie promujące transport rowerowy przyczyniają się do coraz większej liczby osób wybierających właśnie ten sposób przemieszczania się. Rower to również pomysł na atrakcyjne spędzenie czasu wolnego, a dla niektórych wręcz sposób na życie.

Rosnąca liczba rowerzystów cieszy tym bardziej, że z roku na rok przybywa w Małopolsce ścieżek oraz szlaków rowerowych. To w naszym regionie realizowany jest największy w Polsce projekt budowy sieci tras rowerowych VeloMałopolska – zauważa Tomasz Urynowicz, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Do dyspozycji turystów rowerowych w województwie jest ponad 600 kilometrów tras o najwyższym europejskim standardzie, 60% z nich to drogi odseparowane od ruchu samochodowego, pozostałe 40% to drogi o niskim natężeniu ruchu samochodowego lub wygodne “szutrówki”, dzięki którym możemy przejechać Małopolskę wzdłuż i wszerz. Do tego dochodzi około 3 tysięcy kilometrów lokalnych szlaków rowerowych co znacznie zwiększa możliwości zwiedzania turystycznych i przyrodniczych atrakcji regionu na dwóch kółkach.

Światowy Dzień Roweru jest idealnym pretekstem do tego, aby odkryć nasz region na nowo, na rowerze! Pomoże w tym dedykowany serwis internetowy narowery.visitmalopolska.pl. Na stronie dostępne są m.in. mapy tras i szlaków regionu on-line i w wersji do samodzielnego wydruku, przykłady wycieczek dla rodzin z dziećmi, propozycje dla amatorów tras wyłącznie asfaltowych, propozycje wycieczek o różnym poziomie trudności poza „utartymi szlakami” i wiele innych.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Kolarz 2020-06-03 20:45
Całe szczęście że budują ścieżki rowerowe bo strach jeździć po drogach bo te ciężarówki to masakra.
Cytować
0 #2 Kolarz 2020-06-03 20:45
Aha no i radiowozy i starsze Pani.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.