„Rycerz zuch przestrzega prawa, czy to bitwa, czy zabawa” – to hasło, które towarzyszyło uczestn
Zuchy jak rycerze! Tak się bawiły na biwaku w Zalesiu

„Rycerz zuch przestrzega prawa, czy to bitwa, czy zabawa” – to hasło, które towarzyszyło uczestnikom biwaku zuchowego Nieobozowej Akcji Letniej, zorganizowanym przez Hufiec Ziemi Wadowickiej.

W dniach od 8 do 12 sierpnia  Harcerska Baza Obozowa w Zalesiu zamieniła się w wielki dwór królewski, na który przybyły zuchy oraz dzieci w wieku zuchowym 6-10 lat, które uczestniczyły w biwaku zuchowym Nieobozowej Akcji Letniej, zorganizowanym przez Hufiec Ziemi Wadowickiej pod nazwą  „Harcownicy Króla Jana”. Na miejscu młodych rycerzy i damy powitał Hetman Wielki Koronny z umiłowaną małżonką Marysieńką, Wielkim Kanclerzem Koronnym i całym dworem. Przez pięć dni zuchy poznawały dworskie życie.

Podczas ogniska zuchy prezentowały zaprojektowane przez siebie herby i wymyślone pląsy. Dzieci dowiedziały się, jakie zwyczaje panowały na dworze królewskim i przygotowały o nich scenki teatralne. Zuchy odwiedziły też obóz turecki, gdzie przygotowały buńczuki, oszczepy, a nawet kebab. Podczas zabawy w podchody, brały udział w prawdziwej pogoni. Spróbowały też rycerskiego rzemiosła. Podczas obrzędowego ogniska, każdy chłopiec został pasowany przez króla na rycerza, a dziewczynka przez królową na damę. Odbył się także wielki bal królewski. Na pamiątkę zuchowego harcowania, uczestnicy posadzili dąb Sobieskiego. Dzieci otrzymały pamiątkowe plakietki i koszulki.

Ostatniego dnia biwaku, uczestnicy udali się na wycieczkę, podczas której zwiedzili Warownię. Emocji nie brakowało, a dzieciaki świetnie się bawiły. Do wróciły do domów uśmiechnięte i szczęśliwe.

(pwd. Joanna Kręcichwost)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.