1 czerwca rusza tegoroczny sezon na cieszącym się sporym powodzeniem wśród mieszkańców regionu odkr
1 czerwca rusza odkryty basen. Andrychów szykuje się też do otwarcia nowej pływalni

1 czerwca rusza tegoroczny sezon na cieszącym się sporym powodzeniem wśród mieszkańców regionu odkrytym basenie w Andrychowie. Tymczasem miasto przygotowuje się do otwarcia nowej, tym razem krytej i czynnej cały rok pływalni. Trwają jej odbiory techniczne.

Odkryty basen kąpielowy w Andrychowie  to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku nad wodą nie tylko mieszkańców miasta nad Wieprzówką ale także wadowiczan. We znaki w ostatnich latach daje się jednak nieprzewidywalna aura, która powoduje, że często z powodu niekorzystnej pogody świeci on pustkami.

Nowy sezon na nim rusza już 1 czerwca. i potrwa do 1 września. Jak poinformowało kierownictwo Zakładu Gospodarki Komunalnej w Andrychowie, zarządca obiektu, andrychowski basen kąpielowy  w sezonie 2019 będzie czynny:

od 1 czerwca  do 2 czerwca w godzinach od 9:00 do 18:00
od 3 czerwca do 7 czerwca  w godzinach od 9:00 do 17:00
od 8 czerwca do 21 czerwca w godzinach od 9:00 do 18:00
od 22 czerwca do 18 sierpnia w godzinach od 9:00 do 20:00
od 19 sierpnia do 1 września w godzinach od 9:00 do 18:00

Na razie nie wiemy, czy w porównaniu do zeszłego roku ceny za bilety będą takie same czy wyższe.

Tymczasem miasto szykuje się do oddania do użytku nowej, tym razem czynnej cały rok krytej pływalni. Jak poinformował burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, trwają odbiory techniczne basenu. Zgodnie z umową wykonawca ma czas do końca maja na wykonanie wszystkich zaplanowanych prac. Mieszkańcy będą mogli z niego korzystać po wakacjach: ma być czynny od 1 września.

Przypomnijmy, że nowy basen powstał przy ulicy Włókniarzy, w miejscu zlikwidowanego targowiska i w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4, której będzie on służyć m.in. w nauce pływania. Niecka basenu ma 25 metrów, z sześcioma torami na całą długość. Obiekt ma też dwa krótsze, 15-metrowe tory wraz z brodzikiem, zjeżdżalnią, jacuzzi i sauną. Na piętrze ma być też siłownia i sale fitness. W pobliżu przygotowano też parking.

Obiekt ma pełnić nie tylko funkcje edukacyjne dla dzieci ze szkół, ale również rekreacyjne dla mieszkańców. Andrychów ma już jeden basen, tyle, że odkryty i czynny jedynie w sezonie wakacyjnym. Nowa pływalnia będzie czynna przez cały rok.

Inwestycję wartą ponad 27 milionów złotych wykonuje Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. Gmina Andrychów otrzymała na ten cel minimalną dotację ze środków zewnętrznych wynoszącą 3,5 miliona złotych. Pływalnią zarządzać będzie niedawno powstały twór, Miejski Ośrodek Sportu Kultury i Turystyki, w którym docelowa mają pracować 54 osoby.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.