Kilkadziesiąt osób oddało ponad 20 litrów krwi, która teraz przyda się szpitalach potrzebującym: w
Drukuj
Motocykliści uzbierali ponad 20 litrów krwi na Motosercu! Przydadzą się potrzebującym

Kilkadziesiąt osób oddało ponad 20 litrów krwi, która teraz przyda się szpitalach potrzebującym: wadowiccy motocykliści  już po raz ósmy zorganizowali w Wadowicach akcję Motoserce.

W sobotę (11.05) w godzinach 9:00 do 14:00 na Placu Jana Pawła II odbywała się po raz ósmy w Wadowicach akcja Motoserce, zorganizowana przez motocyklistów zrzeszonych w Klubie Motocyklowym Grey Wolves F.G., Klubie Motocyklowym Strażaków Riders Of Flames oraz Unique Bikers.

Motoserce to akcja organizowana przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych i polega na honorowym oddawaniu krwi dla potrzebujących. Wspiera ją Polski Czerwony Krzyż, Kancelaria Prezydenta RP, PCK, Antyradio czy wielu polskich artystów. Organizatorzy chcą nią zwrócić uwagę na chroniczny brak krwi w polskich szpitalach, zwłaszcza na wiosnę i lato, kiedy brakuje jej najbardziej. W 2011 roku po raz pierwszy akcja odbyła się też po za granicami naszego kraju. Klub Żubr FG przy pomocy polskiego konsulatu zorganizował Motoserce w Brukseli.

W Wadowicach krew pobierana była w godzinach od 9:00 do 13:00 w sali sesyjnej wadowickiego magistratu. Chętnych nie brakowało: kilkadziesiąt osób oddało ponad 20 litrów tego cennego czerwonego płynu, który teraz przyda się tym najbardziej potrzebującym. Wśród tych, którzy nie bali się igły i przesympatycznych pań od krwiodawstwa, po godzinie 13:00 odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród i wręczenie roweru ufundowanego przez burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego. Wcześniej, o godzinie 11:00, w Bazylice Ofiarowania NMP odbyła się msza święta w intencji bezpiecznego motocyklowego sezonu.

Na centralnym placu miasta można było zobaczyć ponad setkę ciekawych maszyn, porozmawiać ich z miłośnikami,  "cyknąć" fotkę, porozmawiać o tym interesującym hobby czy na rozstawionych stoiskach kupić ciekawe akcesoria motocyklowe, koszulki i inne gadżety.

Takimi akcjami motocykliści udowadniają już po raz kolejny, że facet na motorze nie taki straszny, jak go malują...

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Hobby:

Po raz jedenasty pielgrzymka motocyklistów do kalwaryjskiego sanktuarium

Zuchy jak rycerze! Tak się bawiły na biwaku w Zalesiu

Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty "Upcykling czyli ekoszycie"

Boso na Babią Górę ze zbiórką pieniędzy. Tak andrychowianin wspiera chorego Oliwiera

Powstały ciekawe edukacyjne gry terenowe o Wadowicach i Andrychowie