Wadowiccy motocykliści po raz kolejny przyłączają się do ogólnopolskiej akcji Motoserce. Chcą zwr
Drukuj
Motoserce po raz ósmy. Motocykliści będą zbierać krew

Wadowiccy motocykliści po raz kolejny przyłączają się do ogólnopolskiej akcji Motoserce. Chcą zwrócić uwagę na brak w polskich szpitalach cennego daru jakim jest krew, propagować idee krwiodawstwa a przy okazji pokazać, że nie taki motocyklista straszny, jak go malują.

Motoserce to akcja organizowana przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych i polega na honorowym oddawaniu krwi dla potrzebujących. Wspiera ją Polski Czerwony Krzyż, Kancelaria Prezydenta RP, PCK, Antyradio czy wielu polskich artystów. Organizatorzy chcą nią zwrócić uwagę na chroniczny brak krwi w polskich szpitalach, zwłaszcza na wiosnę i lato, kiedy brakuje jej najbardziej. W 2011 roku po raz pierwszy akcja odbyła się też po za granicami naszego kraju. Klub Żubr FG przy pomocy polskiego konsulatu zorganizował Motoserce w Brukseli.

W sobotę (11.05) na wadowickim rynku ta szlachetna inicjatywa odbędzie się już po raz ósmy  w Wadowicach dzięki motocyklistom zrzeszonym w Klubie Motocyklowym Grey Wolves F.G. oraz Klubie Motocyklowym Strażaków Riders Of Flames. Krew pobierana będzie w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wadowicach. w godzinach od 9:00 do 13:00. O godzinie 11:00 w Bazylice Ofiarowania NMP odbędzie się msza święta w intencji bezpiecznego motocyklowego sezonu.  Dla osób, które oddadzą ten "dar życia" o godzinie 13:30 będą rozlosowane ciekawe nagrody i upominki przygotowane przez sponsorów. Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Warto dodać, że dzięki zaangażowaniu ponad 80 klubów motocyklowych z całego kraju podczas wszystkich edycji Motoserca w latach 2009 - 2018 udało się zebrać ponad 30  000 litrów krwi! Akcja Motoserce udowadnia, że motocykliści nie są tacy straszni, jak ich malują...

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Hobby:

Po raz jedenasty pielgrzymka motocyklistów do kalwaryjskiego sanktuarium

Zuchy jak rycerze! Tak się bawiły na biwaku w Zalesiu

Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty "Upcykling czyli ekoszycie"

Boso na Babią Górę ze zbiórką pieniędzy. Tak andrychowianin wspiera chorego Oliwiera

Powstały ciekawe edukacyjne gry terenowe o Wadowicach i Andrychowie