W ramach projektu grantowego, panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kozińca otrzymały nowe sprzęt kuchen
Koło Gospodyń Wiejskich z Kozińca z nową kuchnią.  Z tej okazji zrobiły imprezę

W ramach projektu grantowego, panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kozińca otrzymały nowe sprzęt kuchenny. Z tej okazji przygotowano niezła imprezę:  ekologiczno – kulinarny quiz z nagrodami. Było wesoło i smacznie!

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kozińca otrzymały nowy sprzęt kuchenny za ponad 35 tysięcy  złotych  a dla dzieci przygotowany został ekologiczno – kulinarny quiz z nagrodami - a wszystko to w ramach projektu grantowego pt. Kuchnia Smaków Lokalnych - wyposażenie kuchni w Świetlicy Wiejskiej w Kozińcu oraz organizacja quizu ekologiczno – kulinarnego, który był realizowany w okresie od grudnia ubiegłego roku  do kwietnia tego roku na terenie gminy Mucharz.

Quiz odbył się w piątek (26.04)  w Świetlicy Wiejskiej w Świnnej Porębie, skierowany był dla dzieci z terenu LGD „Gościniec 4 żywiołów”. Układanki, puzzelki, krzyżówki a także ubijanie piany na czas, obieranie jabłka na najdłuższą łupinkę, poprawne układanie sztućców czy odgadywanie nazw starych sprzętów kuchennych – z takimi i nie tylko zadaniami musiały zmagać się dzieci zgłoszone do udziału w quizie. Zadań nie było mało, ale w nagrodę za wiedzę i posiadane umiejętności wszystkie dzieci otrzymały upominki rzeczowe o wartości ponad 100 złotych oraz dyplomy.

Quiz rozpoczął się lekcją "Bezpieczny dom" przeprowadzoną przez Strażaków z OSP Koziniec Centrum od których dzieci dowiedziały się jak postępować w razie ewentualnych pożarów czy innych wypadków. Strażacy przynieśli ze sobą czujnik dymu i gazu, którego działanie przedstawili nie tylko dzieciom ale także zgromadzonym rodzicom. Na zakończenie lekcji wszystkie dzieci mogły zobaczyć jak wygląda wóz strażacki oraz zapoznać się ze sprzętem, który jest na jego wyposażeniu. Projekt był realizowany ze środków PROW 2014-2020 dzięki użyczeniu osobowości prawnej przez OSP Koziniec. Inicjatorkami były panie z KGW Inspiracje Kozińca z Kozińca, które postarały się o wkład własny do projektu w kwocie prawie 4 000,00 złotych – bez tych środków realizacja projektu nie byłaby możliwa. Projekt był w całości koordynowany przez Stowarzyszenie KLEKS ze Świnnej Poręby – informuje nas Wioletta Rupa ze Stowarzyszenia KLEKS Świnna Poręba, koordynator projektu.

Głównym działaniem realizowanym w ramach projektu był jednak zakup sprzętu do lokalnej kuchni w Świetlicy Wiejskiej w Kozińcu. Zakupiono m.in. zmywarkę, stoły przyścienne - 2 sztuki, stoły centralne -  2 sztuki, patelnię elektryczną, trzon gazowy, komplet garnków, piec konwekcyjno-parowy z podstawą, zmiękczacz półautomatyczny, pojemniki GN – 11 sztuk oraz regały - 5 sztuk.

Kuchnia udostępniana jest nieodpłatnie dla społeczności lokalnej zamieszkującej na terenie LGD „Gościniec 4 żywiołów” w godzinach pracy Świetlicy Wiejskiej w Kozińcu. W kuchni  można wyrabiać produkty lokalne wyłącznie tradycyjną metodą w sposób nie masowy. Każdy użytkownik kuchni musi się zapoznać z regulaminem, który jest udostępniony w Świetlicy Wiejskiej w Kozińcu.

Całkowita wartość projektu to 39 875,73 złotych.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Ruda 2019-05-01 17:30
Zagadka:
Która Ruda ma dziś urodziny??? :D
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.