Plastikowe i szklane butelki, torby, gałęzie, papier, nieczystości, resztki sprzęty RTV i AGD: to wsz
Wielkie sprzątanie Jeziora Mucharskiego. 50 osób zebrało 700 worków śmieci!

Plastikowe i szklane butelki, torby, gałęzie, papier, nieczystości, resztki sprzęty RTV i AGD: to wszystko w ciągu kilku godzin znaleźli na brzegu Jeziora Mucharskiego i w jego wodach uczestniczy wielkiej akcji sprzątającej. 50 osób zebrało w sumie 700 worków śmieci!

Nie da się ukryć, że w niektórych miejscach Jezioro Mucharskie to jeden wielki śmietnik. Swoje robi Skawa, która po drodze zbiera to i owo, ale również niestety ludzie, którzy wrzucają do wód zalewu co popadnie, śmiecą również nad jego brzegami. Pierwsza z brzegu wycieczka w okolice Mucharza, Stryszowa czy Zembrzyc ujawnia butelki, kilogramy plastików, ale też zużyta elektronika, stary i uszkodzony sprzęt AGD  i inne śmieci.

Grupa Terenowa Mucharz Społecznej Straży Rybackiej wspólnie z przyjaciółmi i mieszkańcami postanowiła coś z tym zrobić. W sobotę (27.04) mimo niezbyt sprzyjającej pogody 50 osób wzięło się w kilku grupach za sprzątanie brzegów jeziora i jego wód. Efekt jest imponujący.

Zebraliśmy ponad 700 worków śmieci, udało się wysprzątać wszystkie zaplanowane miejsca – mówi nam Paulina Wicher, jedna z organizatorek akcji

Wśród "znalezisk" były m.in. plastikowe i szklane butelki, torby, gałęzie, papier, nieczystości, resztki sprzęty RTV i AGD. To wszystko ktoś bezmyślnie wyrzucił zamiast do śmietnika, to tam, gdzie było mu wygodniej...

Sprzątający dziękują sponsorom: Galicjance, piekarni Machaczka z Suchej Beskidziej, Kuracjuszowi Beskidzkiemu - przekazali drożdżówki, chleby oraz wodę a także samorządom Stryszowa, Zembrzyc oraz Mucharza, które przekazały worki i rękawice. Sporą klasą wykazała się także wójt Mucharza Renata Galara, która zasponsorowała kiełbaski na wielkie  ognisko zorganizowane na zakończenie akcji.

Jak zapowiadają organizatorzy, takie wydarzenia będą kontynuowane w przyszłości. No chyba, że śmieciarze nie będą śmiecić, ale na to chyba nie ma co niestety liczyć...

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+20 #1 Eliza 2019-04-28 19:10
Brawo! Brawo! Brawo!
:lol:
Cytować
+28 #2 Marian 2019-04-28 19:22
Wstyd i hańba dla śmiecących. Jesteście wrzodem na tyłku tej ziemi i wstydem oraz przekleństwem dla własnych wnuków. One będą was przeklinać.
Cytować
+17 #3 alex 2019-04-28 20:32
Wszystkim którzy sprzątali składam wielki wielki szacunek i wielkie BRAWA DLA WAS. Co do śmiecących to wezcie zastanówcie co robicie bo chyba macie rozumy w głowach. Mieszkańcy i inne posprzatali, teraz czas na pania tarnowska i rzgw. Ruszyć dupy i jak spuszcza wode brac sie do sprzątania tego co zostawiła po sobie firma skanska i nie tylko
Cytować
+9 #4 Grzenus87 2019-04-28 21:15
Niestety w tym roku nie mogłem pomóc. Nie będę się tłumaczył dlaczego bo to niema znaczenia ale przy następnej z moją lubą dajemy po 2 ręce i pomożemy! Ten problem będzie jeszcze wracał dopóki ludzie się nie zmienią. Oboje kochamy nasze okolice i w przyszłości w chcemy się włączyć do tego typu akcji !
Cytować
+8 #5 Michał 2019-04-29 06:55
Super ale ciekawe czy pracownicy instytucji WODY POLSKIE pomogli
Cytować
+12 #6 Uczestnik 2019-04-29 07:41
Żadnego wsparcia ze strony Wód Polskich nie Było! Wszystkie worki były gminne,podczas podziękowań też nikt o nich ani niewspomniał.. Odpowiedź jest prosta:)
Dla grupy porządkowe Szacun za akcję siła w młodych
Cytować
+1 #7 Yaba 2019-04-29 20:16
Brawo dla uczestników. To co robicie jest wspaniałe i godne pochwał.
Szkoda tylko, że teraz śmieci pojadą na wysypisko w Suchej, a potem kilka dni deszczu, Skawa się podniesie i zabierze śmieci spowrotem. Wysypisko w Suchej niby małe, ale o nieograniczonej pojemności. Kiedy ktoś zrozumie, że nie powinno go tam być.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.