Butelki, zarówno szklane jak i PET, opony, plastiki a nawet kineskopowy telewizor. Takie rzeczy znaleźl
Dzięki kajakarzom Skawa będzie czyściejsza

Butelki, zarówno szklane jak i PET, opony, plastiki a nawet kineskopowy telewizor. Takie rzeczy znaleźli w Skawie i na jej brzegach kajakarze, którzy po raz kolejny wysprzątali rzekę na odcinku od wadowickiej "Wenecji" do boiska sportowego w Woźnikach.

Jak zapowiadali, tak zrobili. W sobotę (27.04) mimo niezbyt sprzyjającej pogody, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tomickiej przy wsparciu Kajaków na Skawie, samorządów Wadowic i Tomic oraz przyjaciół po raz kolejny zorganizowali akcję sprzątania Skawy. Kilkunastoosobowa grupa pasjonatów w kajakach oraz duża grupa ochotników wzdłuż brzegów, na odcinku od mostu w Wadowicach do boiska sportowego w Woźnikach, oczyściła rzekę i jej brzegi z zalegających śmieci.

Wśród znalezisk były tradycyjnie butelki szklane jak i PET, opony, plastikowe rupiecie a nawet kineskopowy telewizor. Pierwsza partia śmieci została posegregowana podczas przerwy przy moście drogowym w Witanowicach. Tam też do kajakarzy dołączyli radni, mieszkańcy gminy, druhowie strażacy z MDP i OSP Tomice oraz członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Tomickiej.

Akcja zakończyła się przy boisku sportowym w Woźnikach, gdzie kajakarze mogli odpocząć i nabrać sił dzięki ciepłemu posiłkowi. Na nich czekali też tam pracownicy Gminnego Zakładu Komunalnego w Tomicach, dzięki którym zebrane śmieci, w ilości blisko 400 kilogramów, trafią na wysypisko.

Warto pamiętać, że dwa tygodnie temu w gminie Tomice, tym razem w Woźnikach, odbyła się akcja „Sprzątanie na spontanie”. Mieszkańcy sołectwa wraz ze strażakami w miejscowej OSP, radą sołecką oraz sołtysem przez kilka godzin spacerowali ulicami Woźnik i zbierali zalegające w rowach śmieci. Ilość zebranych śmieci była porażająca:  pracownicy Gminnego Zakładu Komunalnego w Tomicach wywieźli blisko 1,5 tony odpadów oraz kilkanaście różnego rodzaju opon!

(MG/LG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 KEJTI 2019-04-28 10:56
BRAWO
Cytować
+6 #2 syf nad zaporą 2019-04-28 11:14
W ubiegłym roku pod koniec lata zabrałem moją trzyletnią córeczkę i żonę na spacer po brzegach zapory i to co tam zastałem, przerosło moje najśmielsze oczekiwania - śmieci po napojach (alkoholowych ale i nie tylko), pety, odpady i generalnie dziadostwo... Ja wiem i rozumiem - miejscówki fajne dla młodzieży aby sie napierdolić i poobijać, ale te śmieci to makabra - tyle się teraz uświadamia wszystkich wszędzie o problemie, a mimo wszystko w mózgach wciąż ciemnota.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.