Po raz kolejny w okresie przedświątecznym wędrownicy z Hufca Ziemi Wadowickiej spotkali się przy wigi
Wigilia wędrownicza na rozgrzanie serc

Po raz kolejny w okresie przedświątecznym wędrownicy z Hufca Ziemi Wadowickiej spotkali się przy wigilijnym stole. W zimowy piątkowy wieczór (15.12)  do Zalesia zjechały się reprezentacje drużyn i zastępów wędrowniczych hufca. Hasło tegorocznej Wigilii „Na rozgrzanie serc” przewijało się w wielu elementach spotkania, po to, by po spotkaniu wigilijnym harcerze nieśli wszędzie ciepło, które mają w sobie.

W tym roku każda drużyna zaangażowana była w organizację, dlatego też jednym z zadań było przywiezienie przypisanej potrawy wigilijnej. Po składaniu życzeń przyszedł czas na kolędowanie i oczywiście jedzenie tradycyjnych wigilijnych dań, a były to: barszcz z uszkami, żurek, pierogi, bigos i kompot z suszu. Czas spędzony przy stole mijał szybko i przyjemnie, dodatkowo przeplatany był krótkimi zadaniami opartymi o symbolikę polan Wędrowniczej Watry. I tak oto każdy miał okazję pełnić służbę, poszukać miejsca w społeczeństwie oraz popracować nad sobą.

Po posiłku, wędrownicy udali się na krótką grę terenową zakończoną ogniobraniem przy ognisku. Wspaniały zimowy wystrój Zalesia nadał uroku temu wydarzeniu. Był to czas, w którym każdy mógł podzielić się ciepłym słowem z osobą obok, a ponadto każda z drużyn przekazała innej drużynie ręcznie robiony lampion. Z tymi lampionami, po wigilii, wędrownicy mają udać się z Betlejemskim Światłem Pokoju w miejsca, które ich zdaniem potrzebują ciepła.

W trakcie ogniska, gdy nikogo nie było w budynku, Mikołaj zostawił dla wszystkich prezenty… Były to specjalnie przygotowane na tę okazję kubki, by wędrownikom nigdy nie brakło ciepła w sercu, a jeśli już tak się stanie, to żeby mogli uzupełnić to ciepło gorącą herbatą z kubka pełnego wspomnień. W dodatku był to prezent z okazji 100-lecia ruchu wędrowniczego na świecie. Po rozdaniu prezentów, można było spędzić czas w blasku świec wigilijnego stołu na długich rozmowach i śpiewaniu.

Następnego dnia rano zostało podsumowane współzawodnictwo drużyn Namiestnictwa Wędrowniczego Hufca Ziemi Wadowickiej, wyniki prezentują się następująco: I miejsce – 3 DW „Altair”, II miejsce – 4 DW „Cztery Żywioły”, III miejsce – 5 DW „To nie My”. Oprócz wyróżnionych drużyn, w wigilii brała udział reprezentacja z 6 DW „HuraGGan” oraz zastęp wędrowniczy z 10 DSTH „Geronimo”.

 

 

(Julia Moskwa)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.