W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy zorganizowano IV ed
W Radoczy śpiewali o miłości w kilku językach

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy zorganizowano IV edycję Walentynkowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej o Miłości. Gościem specjalnym był Zespół Pieśni i Tańca „Zbrucz” z Ukrainy.

Zespół ten od pewnego czasu koncertuje w Polsce, a zebrane przy tej okazji ofiary przekazuje dzieciom z regionów Ukrainy objętych konfliktem z Rosją. Starosta wadowicki Bartosz Kaliński uhonorował artystów pamiątkowym pucharem, a wolontariusze działający przy ZSCKU w Radoczy zebrali pieniądze, które przekazali na ręce lidera grupy.

Zanim rozpoczął się konkurs, w niepowtarzalną, walentynkową atmosferę wprowadził wszystkich szkolny zespół muzyczny „Living Space” w składzie: Karolina Żak, Joanna Stybak i Dawid Wilk. Dyrektor Zespołu Szkół Stanisław Gliwa witając zgromadzonych życzył uczestnikom powodzenia i przede wszystkim dobrej zabawy.
Starosta uhonorował artystów z Ukrainy pamiątkowym pucharem

Śpiewanie piosenek w językach obcych to świetna, niestandardowa a zarazem przyjemna metoda ich nauki. Uczniowie wykonywali aranżacje znanych utworów w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim oraz francuskim. Za przygotowanie i przeprowadzenie  imprezy odpowiedzialni byli nauczyciele języków obcych ZSCKU w Radoczy: Barbara Pawlik, Mariola Klocek, Monika Knapik, Jarosław Wojtal i Lucjan Pietrykowski.

Do rywalizacji, która toczyła się w dwóch kategoriach - zespoły i soliści, zgłosili się reprezentanci 9 zaprzyjaźnionych gimnazjów: Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Brzechwy  we Frydrychowicach, Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Graboszycach, Gimnazjum Noblistów Polskich w Tomicach, Zespół Szkół Nr 2 im. J. Korczaka w Brodach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ryczowie, Gimnazjum w Przeciszowie, ZS Gimnazjalnych w Przeciszowie – Podlesiu, ZS Nr 6 w Leńczach oraz Gimnazjum im. Adama Gorczyńskiego w Brzeźnicy.

Poziom reprezentowany przez uczestników konkursu był bardzo wysoki Poziom reprezentowany przez uczestników konkursu był bardzo wysoki  i wyrównany, a jury w składzie: Marek Bussler, Mariola Klocek, Wojciech Kulig oraz Witold Kołodziejczyk, miało niełatwe zadanie.

Inspirowanie i propagowanie twórczości wokalnej, rozwijanie inteligencji lingwistycznej, odkrywanie talentów i autoprezentacja to nadrzędny cel, dlatego te spotkania z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To nie tylko dobra zabawa, ale „zanurzenie” w kulturze, a taka aktywność staje się motorem do działania i rozwoju własnej scenicznej osobowości, której wielu już dziś możemy pogratulować.

Wyniki tegorocznych zmagań:

Kategoria zespoły:
•    I miejsce: Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Graboszycach „Singing In The Rain” (Gene Kelly),
•    II miejsce: Angelika Frączek i Rafał Kolec z Gimnazjum Noblistów Polskich w Tomicach „All of me” (John Legend),
•    III miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Brzechwy we Frydrychowicach „Nothing’s Gonna Change My Love for You”  (George Benson).

Kategoria soliści:
•    I miejsce: Abigail Harrison „Nine millions bicycles” (Katie Melua) z ZS Nr 2 im. J. Korczaka w Brodach
•    II miejsce: Weronika Pitoń „Still loving you“ (Scorpions) z ZS Nr 2 im. J. Korczaka
w Brodach
•    III miejsce: Karolina Surówka „ The Scientist” (Coldplay) z ZS Nr 6 w Leńczach

Przyznano również wyróżnienia dla:
•    Aleksandry Frydrych „Je vole” (Michel Sardou) z ZSP-Gimnazjum im. Adama Gorczyńskiego w Brzeźnicy,
•    Anny Rachwał  „You Lost Me” (Christina Aguilera) z ZS Nr 6 w Leńczach,
•    Anny Momot „Photograph” (Ed Sheeran) z ZS Gimnazjalnych w Przeciszowie-Podlesiu,
•    Kingi Kozioł  „Soy mi mejor momento” z Gimnazjum w Przeciszowie,
•    Julii Woderskiej „I will always love you” (Whitney Houston) z Gimnazjum Noblistów Polskich w Tomicach.

Laureaci zostali uhonorowani pucharami, nagrodami oraz dyplomami okolicznościowymi.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.