Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Stanisławiu Górnym nada
Jan Paweł II patronem kolejnej szkoły w powiecie

Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Stanisławiu Górnym nadano imię św. Jana Pawła II. Arcybiskup Marek Jędraszewski poświęcił sztandar placówki oraz obraz patrona.

W niedzielę (2.06) Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Stanisławiu Górnym doczekała się patrona: św. Jana Pawła II. Z tej okazji odbyła się uroczystość, w której wziął udział arcybisku Marek Jędraszewski. Poświęcił on sztandar  oraz obraz patrona na prośbę dyrektor placówki

Metropolita zauważył, że obecnie niektórym ludziom nie podoba się dbanie o pamięć o Janie Pawle II i próbuje się go według niego w sposób kłamliwy oskarżać o obojętność wobec zła. Arcybiskup w tym kontekście wyraził radość, że szkoła w Stanisławiu Górnym, „gdzie kształtują się charaktery i umysły dzieci i młodzieży”, stawia przed jej uczniami wspaniały wzór św. Jana Pawła Wielkiego.

W czasie uroczystości w szkole, senator Andrzej Pająk porównał szkołę do kołyski, która ma ukształtować Polaka i chrześcijanina, nad którą z troską pochylają się nauczyciele i wychowawcy. Podkreślał, że tę kołyskę trzeba „wymościć” wartościami, które w swoim życiu realizowali wielcy polscy bohaterowie i święci – a wśród nich patron szkoły św. Jan Paweł II. Życzył, aby ze szkoły w Stanisławiu wychodziły wielkie osobowości „wykołysane”, uformowane wartościami, które przez tysiąc lat stanowiły polską tożsamość.

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zauważył, że patroni wskazują kierunek portu, do którego należy zmierzać.

On stanowi dla nas busolę, drogowskaz – jeśli mamy jakieś wątpliwości, jeśli się zagubimy, to zawsze możemy sięgnąć do jego słów, do jego myśli – mówił Bartosz Kaliński gratulując społeczności szkoły „najlepszego z możliwych” patronów

Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich dziękując abp. Markowi Jędraszewskiemu za przyjęcie szkoły w Stanisławiu Górnym do grona szkół katolickich i nadanie imienia Jana Pawła II ofiarowała obraz bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-4 #1 Jaszczur 2024-06-04 19:15
Fajny patron ;)
+12 #2 Waran Kojtyła 2024-06-04 20:22
Dzieci przed lekcjami będą mówić paciorek :

"O Panie drogi co dajesz nam żyto i pierogi, w imię ojca, syna i ducha świętego.
DZIĘKUJEMY ŻE wypier d o l o l i ł e ś pinokia i kaczyńskiego z rządu całego. AMEN."
+5 #3 Anioł 2024-06-06 18:52
wszędzie już wycierają tym JPII
+1 #4 Zośka 2024-06-12 12:10
Znowu szkoła imienia obrońcy pedofilów?! Kiedy wreszcie to się skończy! I ten Jędraszewski, kipiący nienawiścią... Taki właśnie jest KK!
-1 #5 Młody 2024-06-13 13:07
Cytuję Zośka:
Znowu szkoła imienia obrońcy pedofilów?! Kiedy wreszcie to się skończy! I ten Jędraszewski, kipiący nienawiścią... Taki właśnie jest KK!

Cytuję Zośka:
Znowu szkoła imienia obrońcy pedofilów?! Kiedy wreszcie to się skończy! I ten Jędraszewski, kipiący nienawiścią... Taki właśnie jest KK!

Zosiu zluzuj majty nienawiścią to kipisz ty !

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.