W Kleczy Dolnej trwa budowa nowej publicznej szkoły. Placówka to pierwszy etap prac,  które finalnie
Budynki budowanego Campusu Bemke już robią wrażenie

W Kleczy Dolnej trwa budowa nowej publicznej szkoły. Placówka to pierwszy etap prac,  które finalnie mają stworzyć Campus Bemke: dostępne  dla wszystkich miejsce edukacji, rozwoju i aktywności. Wszystko już wygląda imponująco.

W sierpniu ubiegłego roku ruszyły prace związane z rozbudową  Campusu Bemke w Kleczy Dolnej. Zamknięto przedszkolny parking (zorganizowano tutaj drogę i miejsca do parkowania od strony parkingu). Przebudowano i zmniejszono halę sportową, zakończono też prace przed wejściem do kościoła i furty. Teren ogrodzono i wjechał tutaj ciężki sprzęt.

Tak to wtedy wyglądało:

 

Minęło kilka miesięcy, prace postępują bardzo szybko i nowe budynki wyglądają imponująco. Tak to obecnie wygląda:

 

Nowe budynki szkoły będą nowoczesne i funkcjonalne. Założeniem przy pracach nad projektem było wpisanie się w lokalną specyfikę i otaczający krajobraz. Jednocześnie jego architektura będzie harmonijnie łączyła się z otoczeniem i ukształtowanie terenu.  Budynek Collegium Marianum ma nie stracić i na swoim pięknie w otoczeniu nowej architektury.

 

Projekt charakteryzuje się układem podobnym do wioski. Ta nowa Wioska Edukacyjna ma być miejscem sprzyjającym rozwojowi uczniów, a dzięki wysokiej jakości infrastrukturze również wspierać pracę pedagogów.  W nowym budynku władze campusu chcą zapewnić Kadrze jak najlepsze warunki do współpracy, skupienia i odpoczynku, a uczniom oprócz możliwości zdobywania wiedzy teoretycznej, dać przestrzeń do rozwoju umiejętności, talentów i wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce.

 

Sale lekcyjne wyposażone będą w nowoczesne narzędzia i pomoce. Znajdą się tu m.in.: sale laboratoryjne o łącznej powierzchni 840 m2, MakerSpace – warsztatownia z prototypownią, modelarnią, salą elektroniki/IT i stolarnią; Pracownia artystyczno-krawiecko-fotograficzna; nowoczesne pracownie chemiczne, fizyczne oraz sala projektowa.

 

Powierzchnia całkowita nowego budynku wyniesie 3130 m2, co odpowiada ponad 52 mieszkaniom 3-pokojowym o powierzchni 60 m2 . Budynek zajmie powierzchnię większą od boiska piłkarskiego na Stadionie Narodowym. Inwestorzy zakładają również wykonanie drogi dojazdowej z wjazdem od DK52 przy hali sportowej. Wszystko w planach ma być gotowe na wrzesień, czyli nowy rok szkolny.

 

 

(Marcin Guzik)
(zdjęcia: Marcin Guzik, wizualizacje: Campus Bemke)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-2 #1 Aga 2024-05-30 12:06
Zacznie się indoktrynacja kościelna młodych , na podobieństwo Czarnka, Szydło, kurator Nowak.
+2 #2 Papjeż 2024-06-10 10:21
Cytuję Aga:
Zacznie się indoktrynacja kościelna młodych , na podobieństwo Czarnka, Szydło, kurator Nowak.

Niestety tak to może wyglądać. Wtajniczeni wiedzą skąd inwestor pozyskał fortunę. Cisza o tym jak makiem zasiał! :)

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.