Andrychowski ogólniak od kilku dni jest pierwszą szkołą w powiecie wadowickim... bez dzwonków.  Sk
Andrychowskie liceum to pierwsza szkoła w regionie... bez dzwonków!

Andrychowski ogólniak od kilku dni jest pierwszą szkołą w powiecie wadowickim... bez dzwonków.  Skąd taki pomysł?

Od środy (15.11) Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychowie jest pierwszą szkoła w powiecie wadowickim bez dzwonków.  Zarówno uczniowie jak i nauczyciele doskonale się bez nich obchodzą.

Wcześniej był okres próbny po którym odbyło się głosowanie,  w którym prawie 75% głosujących, zarówno uczęszczających do ogólniaka jak i jego kadra - opowiedziało się za wyłączeniem szkolnego dzwonka. Chyba się więc spodobało i można się bez dzwonka obejść.

W szkole pojawiły się nowe duże zegary a według Licealistów "jest ciszej, spokojniej, po prostu lepiej – poinformowała placówka na swoim Facebooku.

Skąd w ogóle taki pomysł? To jeden z postulatów jednego z uczniów, Oliviera Olszewskiego, jeszcze z początków roku szkolnego z kampanii wyborczej w wyborach przewodniczącego samorządu. W placówce, której jest ponad 800 uczniów, kilkanaście jest w spektrum autyzmu oraz wysoko wrażliwych. Dla nich brak dzwonka to znaczne poprawienie komfortu życia, ale jak widać, i innym takie coś przypadło do gustu...

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+6 #1 Sata 2023-11-20 20:53
No i idzie na lepsze. Jeszcze ministra wywalcie i będzie ok.
+8 #2 Michał 2023-11-20 20:55
Jeśli młodym to pasuje to bardzo fajnie ;) Ja jednak bardzo sentymentalnie wspominam odgłos dzwonka po np napisanym sprawdzianie lub jakimś męczącym przedmiocie :D

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.