W piątek (26.05)  w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, odbył się fina
17 podstawówek rywalizowało w informatycznym konkursie

W piątek (26.05)  w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, odbył się finałowy etap II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Informatycznej dla uczniów szkół podstawowych, w którym uczestniczyło 17 szkół.

Do eliminacji zaproszonych było 50 szkół podstawowych, które mogły wytypować najlepszych reprezentantów swojej placówki. W finałowym etapie konkursu znalazły się szkoły, które są zlokalizowane w obrębie powiatu wadowickiego między innymi z gminy Wadowice, Tomice oraz Andrychów.

Główną nagrodą w konkursie był innowacyjny smartwatch. Komisja konkursowa oprócz sklasyfikowania pierwszej trójki, przyznała również 7 wyróżnień dla uczniów.

Głównymi sponsorami, partnerami i firmami wspierającymi konkurs były Zakłady Przemysłu Cukierniczego SKAWA S.A., Helion.pl - Księgarnia informatyczna, Piume - artykuły szkolne i biurowe.

Wyniki w finałowym etapie konkursu:

1.    Jan Ścibielski –  Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach
2.    Maria Mrzygłód – Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Św. Królowej Jadwigi w Barwałdzie Dolnym
3.    Franciszek Famielec  – Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Św. Królowej Jadwigi w Barwałdzie Dolnym

Celem konkursu informatycznego było zainteresowanie uczniów szkół podstawowych zakresem wiedzy informatycznej opartej o obszary sprzętowe, sieciowe, systemowe, programistyczne, edytorskie, graficzne, multimedialne oraz ukierunkowanie myślenia uczniów na innowacyjne i niestandardowe rozwiązania w dziedzinie informatyki. Ponadto celem było zainteresowanie młodzieży różnymi formami przekazu informacji przez pryzmat nowych technologii i rozwiązań informatycznych. Konkurs obejmował również wiedzę z zakresu przedmiotu informatyka realizowanego w szkole podstawowej.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych na przestrzeni ostatnich miesięcy, gdzie odbywały się eliminacje w poszczególnych placówkach. W finałowym etapie uczestnicy mieli za zadanie wypełnienie testu jednokrotnego wyboru, w którym znalazły się między innymi pytania odnoszące się do technologii informatycznych wykorzystywanych na poziomie szkoły podstawowej. W przerwie konkursu zaprezentowano sale informatyczne w CKZiU nr 2 w Wadowicach.
 
Podsumowania konkursu oraz wręczenia nagród dokonała wicedyrektor CKZiU nr 2 w Wadowicach Celina Guzdek.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.