Rozpoczęły się tegoroczne egzaminy ósmoklasistów. Na wtorek zaplanowano egzamin z języka polskiego,
Ósmoklasiści rozpoczęli tegoroczne egzaminy. Wyniki poznają 3 lipca

Rozpoczęły się tegoroczne egzaminy ósmoklasistów. Na wtorek zaplanowano egzamin z języka polskiego, na środę z matematyki, a na czwartek — z języków obcych.

We wtorek (23.05)  o godzinie 9:00 w całym kraju rozpoczęły się tegoroczne egzaminy ósmoklasistów.  Na początek uczniowi  napiszą egzamin z języka polskiego, w środę (24.05) z matematyki zaś  w czwartek (25.05) - z języka obcego. Do egzaminu ósmoklasisty w całej Polsce przystąpiło ponad 502 tysięcy uczniów VIII klas szkół podstawowych, z 12,6 tysiąca szkół,  w tym roku także około 14,5 tysiąca uczniów będących obywatelami Ukrainy.

Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała, że uczniowie zdający egzamin ósmoklasisty poznają swoje wyniki 3 lipca. 6 lipca, każdy z nich otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty

Egzaminu ósmoklasisty są ostateczne i nie mogą być podważone na drodze sądowej. Nie da się ich także poprawić. Egzaminu ósmoklasisty nie da się nie zdać, ponieważ przepisy nie określają, jaki jest minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać. Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym — trzeba do niego podejść, aby otrzymać świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. Bez tego dokumentu nie jest możliwa kontynuacja nauki w szkole ponadpodstawowej: wynik egzaminu ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia to właśnie punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.