W sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbył się finał jubileuszowego XXV Ogólnopolskiego Konkursu Kra
Kacper Gołąb z „Wadowity” wśród najlepszych mówców w Polsce!

W sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbył się finał jubileuszowego XXV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Wśród 22 najlepszych mówców znalazł się Kacper Gołąb z I Liceum Ogólnokształcącego w Wadowicach.

Ależ to były emocje! W piątek (10.03) w sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbył się finał jubileuszowego XXV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Wśród 22 najlepszych mówców, wyłonionych w eliminacjach regionalnych rozegranych w 8 miastach w Polsce, pojawił się również zwycięzca zawodów dla Małopolski Zachodniej Kacper Gołąb z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach.

Jury pod przewodnictwem profesor Renaty Przybylskiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego za najlepszego oratora uznało Jakuba Srokę z klasy o profilu „kreatywna humanistyka” II LO z Klasami Dwujęzycznymi im. Gustawa Morcinka w Rudzie Śląskiej, który wraz z ze zdobywcami II i III miejsca w nagrodę pojedzie na 5 – dniową wizytę studyjną do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Kacper zajął pierwsze miejsce „pod kreską”, czyli zdobył I wyróżnienie.

Z pewnością mogło być jeszcze lepiej, bo Kacper napisał świetne przemówienie i na wielu naszych próbach dopracował je interpretacyjnie, ale organizatorzy niespodziewanie z nieznanych powodów zmienili kolejność wystąpień i wezwali go do mównicy jako pierwszego, mimo iż na oficjalnej liście startowej był siódmy. To rzecz jasna nieco go spięło i pozbawiło atutu swobody i pewności wypowiedzi, a ciekawostką jest fakt, że chłopak, który miał wg tej listy wystąpić jako pierwszy i zamieniono go z Kacprem miejscami, wygrał cały konkurs. No cóż, taka sytuacja... Ale Kacper to twardy zawodnik i zapowiedział, że przygotuje się do konkursu także w klasie maturalnej, bo… do trzech razy sztuka, a zeszłoroczna Nagroda Specjalna i tegoroczne wyróżnienie mu nie wystarczają. Tak więc, miejmy nadzieję, że za rok o tej samej porze będzie co świętować – skomentował występ swojego podopiecznego Henryk Odrozek, polonista z „Wadowity”.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.