Dzielnicowy z Kalwarii Zebrzydowskiej prowadził działania profilaktyczno-edukacyjne dotyczące bezpiecz
Dzielnicowy przestrzegał dzieci przed chemicznymi substancjami

Dzielnicowy z Kalwarii Zebrzydowskiej prowadził działania profilaktyczno-edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo na wsi i szkodliwość substancji chemicznych. W spotkaniach uczestniczyło łącznie ponad 260 osób.

Niedawno dzielnicowy z komisariatu policji w Kalwarii Zebrzydowskiej uczestniczył w spotkaniach z uczniami szkół podstawowych w Stroniu i Zakrzowie, zorganizowanych przez wójta gminy Stryszów i przedstawicieli Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krakowie.

Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa na wsi, a zwłaszcza szkodliwości substancji chemicznych stosowanych w rolnictwie oraz gospodarstwach domowych mogących znaleźć się w bezpośrednim otoczeniu dzieci. Policjant szczególną uwagę zwrócił na fakt ewentualnego znalezienia przez dzieci niebezpiecznych substancji chemicznych w trakcie zabawy, eksploracji terenu, w pobliżu ich miejsca zamieszkania, na terenach leśnych czy też na łąkach.

Omówił sposób właściwego zachowania się i konieczność poinformowania w pierwszej kolejności opiekunów o niebezpiecznym znalezisku, a następnie odpowiednich służb celem zapobieżenia niebezpiecznym zdarzeniom czy ewentualnemu skażeniu środowiska. Niestety w dalszym ciągu dochodzi do sytuacji, w których ktoś w niewłaściwy sposób próbuje pozbyć się ze swoich gospodarstw domowych niepotrzebnych i niejednokrotnie niebezpiecznych substancji chemicznych.  

Spotkania przebiegły w miłej atmosferze, a poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.