Uczniowie klas ósmych uczestniczyli w spotkaniu z policjantami, podczas którego mundurowi promowali zaw
Ósmoklasiści na komendzie

Uczniowie klas ósmych uczestniczyli w spotkaniu z policjantami, podczas którego mundurowi promowali zawód policjanta i omawiali wszelkie tematy związane z naborem do policji.

Funkcjonariusze systematycznie realizują spotkania promujące zawód policjanta, na których omawiane są wszelkie tematy związane z przyjęciem do policji. Kilka dni temu w budynku wadowickiej komendy odbyły się dwa spotkania z uczniami klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 5 w Wadowicach, których przewodnim tematem był nabór do policji.

Młodzież spotkała się z funkcjonariuszami Zespołu ds. Nieletnich i Patologii, którzy przybliżyli specyfikę pracy policjantów, omówili strukturę wadowickiej jednostki oraz zasady funkcjonowania poszczególnych wydziałów. Zainteresowanym zostały przedstawione zagadnienia dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa  i aplikacji „Moja Komenda”. Policjanci poinformowali kto może wstąpić w szeregi formacjo i jakie dokumenty należy złożyć oraz jak przebiega szczegółowa rekrutacja. Mundurowi podkreślali, że zawód policjanta jest trudny i wymagający, ale jednocześnie daje dużo satysfakcji, a każdy dzień przynosi nowe doświadczenia i stawia nowe wyzwania.

Kto może zostać policjantem? Obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa lub przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować a także dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w policji mogą składać osobiście komplet dokumentów w Wydziale Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, ulica  Mogilska 109 w poniedziałki i środy w godzinach 8:30 – 4:30 lub w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 37 we wtorki w godzinach 8:00 – 14.00.

Wszelkie informacje na temat doboru do służby w szeregach Policji znajdują się na stronie TUTAJ.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+6 #1 Kto idzie do policji 2023-03-07 14:17
Młodzież doskonale wie ze do milicji
Ida osoby które nie mają godnosci i szacunku dla samego siebie a co za tym idzie do obywateli
To nawet nie ostateczność

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.