Od 18 października rusza składanie  wniosków o przyznanie Wadowickiego Bonu Edukacyjnego w kwocie 500
Rusza składanie wniosków o wadowicki Bon Edukacyjny. To 500 złotych ale nie dla każdego ucznia

Od 18 października rusza składanie  wniosków o przyznanie Wadowickiego Bonu Edukacyjnego w kwocie 500 złotych na zajęcia pozalekcyjne dla swojego dziecka. Bon jest przeznaczony dla uczniów gminy z klas od pierwszej do ósmej szkół podstawowych. W tym roku trafi do  3245 uczniów.

Jak informuje Urząd Miejski w Wadowicach, od wtorku (18.10)  można składać wnioski o przyznanie Wadowickiego Bonu Edukacyjnego na zajęcia pozalekcyjne dla swojego dziecka. Bon jest przeznaczony dla uczniów z klas od pierwszej do ósmej szkół podstawowych, którzy są mieszkańcami gminy Wadowice.

Świadczenie przysługuje niezależnie od wysokości dochodów jednemu z rodziców dziecka, który jako pierwszy złożył wniosek. Wnioski należy złożyć do 30 listopada. Po złożeniu wniosku na konto wnioskodawcy trafi 500 złotych na każde dziecko uczące się w szkole podstawowej. Będzie to jednorazowa wypłata. Środki powinny trafić na konta wnioskodawców najpóźniej do końca tego roku.

Wadowicki Bon Edukacyjny to pomoc dla rodziców w pokryciu kosztów poniesionych na zajęcia dodatkowe dla swoich pociech. Czy to będą korepetycje, zajęcia sportowe, artystyczne, rehabilitacyjne itp. to zależy od rodziców i ich dzieci. Magistrat nie będzie weryfikował tych wydatków.

Świadczenie to w żaden sposób nie będzie opodatkowane. Wynika to bezpośrednio z ustawy o podatku dochodowym, która zwalnia z opodatkowania wszystkie świadczenia wypłacane na podstawie ustawy o świadczeniach rodzinnych.

W tym roku bon w postaci przelewu o wartości 500 złotych trafi do 3245 uczniów z gminy Wadowice, co daje łączną kwotę 1 622 500 złotych.

Bon to pomysł sprzed kilku lat obecnego burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego, który zachwalał go w swoim programie wyborczym. Krytykowany jest za to, że nie przysługuje wszystkim uczniom tylko podstawówek i nie mogą go otrzymać rodziny zastępcze,  a także dzieci sieroty, które mają opiekunów prawnych lub faktycznych.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 Łukasz 2022-10-16 14:12
Na błędy w projekcie zwracał uwagę przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Hajnosz
Cytować
+8 #2 Wojtek 2022-10-16 16:52
Sieroty powinny dostać obowiązkowo.A gdyby z kolegami odłożyli sobie od gara to starczyłoby dla wszystkich dzieci. Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości??
Cytować
+3 #3 Zenek 2022-10-17 13:31
Kolejny impuls zwiększający inflację.
Cytować
+1 #4 nie kpij 2022-10-19 17:01
Cytat:
Na błędy w projekcie zwracał uwagę przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Hajnosz
Nazywając tego pajaca przewodniczącym kpisz z ludzi wiesz
Tak samo wypisując kłamstwa w imieniu tego cymbała !!!
tego ćwoka na ulicy sie wytyka i beszta tak jak w ekomie :)
Cytować
+2 #5 Przerwa w jedzeniu 2022-10-26 14:23
Kiedy MOPS to zrobi skoro kiedy się przyjdzie to "biuralistki" obsawione talerzami i jedzą. W tych biurach to widać, że pisowski zaciag, o tajemnicy i RODO to szkoda wspominać.. plotkary pospolite.Mam nadzieję, że ktoś wreszcie to ukróci.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.