Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Rodzice mogą złożyć wniosek o rządowe świadczenie
300 zlotych na wyprawkę. Do końca sierpnia rodzice mogą złożyć wniosek o Dobry start

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Rodzice mogą złożyć wniosek o rządowe świadczenie „Dobry start”. Tylko złożenie go do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.

1/3 sierpnia za nami, co oznacza, że coraz bliżej do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. To z kolei wiąże się z zakupami – zeszyty, przybory do pisania, piórniki, może nowy plecak czy buty sportowe – wydatków jest sporo. Program „Dobry start” to 300 złotych na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia, bez kryterium dochodowego. Złożenie wniosku do końca sierpnia to gwarancja otrzymania pieniędzy maksymalnie do 30 września. Większość rodziców i opiekunów już złożyła wnioski, a świadczenie przyznano ponad 3 milionom dzieci. Wypłacono w sumie blisko 827 milionów złotych dla 2,76 miliona uczniów.

 Wniosek do programu może złożyć rodzic, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka. Wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej, składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej. Co ważne, aby otrzymać wsparcie, nie trzeba spełniać żadnych warunków finansowych. Wyprawka należy się każdemu uczniowi bez kryterium dochodowego. Złożenie wniosku w ciągu najbliższych 3 tygodni daje gwarancję otrzymania 300 złotych do końca września. W Małopolsce wypłacono prawie 73 miliony złotych na potrzeby blisko 243 tysięcy  dzieci.

Co zrobić, by otrzymać świadczenie? Wystarczy złożyć wniosek za pośrednictwem portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS lub bankowości elektronicznej.

Z szacunków Ministerstwa  Rodziny i Pomocy Społecznej wynika, że w tym roku świadczeniem  objętych będzie 4,4 miliona uczniów. Łączna kwota wsparcia dla rodzin z tego programu w latach 2018-2022 wyniesie około 6,65 miliardów złotych. Świadczenie wypłacane jest raz w roku dla uczniów rozpoczynających rok szkolny – do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do ukończenia 24. roku życia.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+10 #1 Norbi 2022-08-12 10:34
Dlaczego w tym pisowskim grajdole trzeba prosić o jałmużnę. Dlaczego z pensji nie można wyżyć. Ano w tedy propagandzisci PiS nie byliby tak holubieni przez suwerena, twierdzą że dają ,ale nic nie mówią że nas wcześniej 2 krotnie okradli.
Cytować
0 #2 Odra 2022-08-12 10:37
Chodzą słuchy że Odrę zayrul Jarosław z brudzinskim by Niemcy nie jedli polskich ryb.
Cytować
+10 #3 Zenek 2022-08-12 11:16
Kolejny impuls zwiększający inflację.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.