w ramach projektu „Cyfrowa Gmina” i konkursu grantowego „Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków by
Sześć popegeerowskich gmin w powiecie dostało granty na sprzęt komputerowy dla dzieci

w ramach projektu „Cyfrowa Gmina” i konkursu grantowego „Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” sześć gmin z powiatu wadowickiego wzbogaci się o sprzęt komputerowy dla dzieci.

Konkurs grantowy „Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” to jedno z przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu „Cyfrowa Gmina”. Na realizację konkursu przeznaczono ponad 586 milionów złotych pozyskanych ze środków Unii Europejskiej. Celem jest wyeliminowanie wszelkich ograniczeń w dziedzinie cyfryzacji poprzez wsparcie rodzin z dziećmi z terenów popegeerowskich (dzieci i wnuków były pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych) w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz usług umożliwiających dostęp do Internetu.

Pandemia COVID-19 pokazała, że sprawne wykorzystywanie technologii cyfrowych przez samorządy ma kluczowe znaczenie dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców. Dlatego też w ramach konkursu możliwe było otrzymanie dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami, ubezpieczenie zakupionego sprzętu komputerowego oraz usługę zapewniającą dostęp do Internetu na sprzęcie komputerowym zakupionym w ramach projektu.

Dofinansowanie w ramach grantów dla poszczególnych gmin zostało określone jako iloczyn liczby dzieci i wnuków byłych pracowników PGR razy maksymalną stawkę za jednostkę komputera określoną w regulaminie, tj. 2 500 złotych. Maksymalne dofinansowanie grantu mogło wynosić do 100% kosztów kwalifikowalnych. Nabór wniosków trwał od 4 października do 5 listopada 2021 roku.

43 gminy z Małopolski otrzymały granty w łącznej kwocie 4 283 450 złotych. Zakupionych i dostarczonych gminom zostanie łącznie 1319 laptopów, 141 komputerów oraz 16 tabletów.

W powiece wadowickim sprzęt trafi do sześciu gmin:

Gmina Wadowice - 3 komputery, 5 laptopów, 1 tablet - kwota 25 500 złotych
Gmina Kalwaria Zebrzydowska - 6 laptopów - kwota 15 tysięcy złotych
Gmina Tomice - 6 laptopów - kwota 15 tysięcy złotych
Gmina Andrychów - 15 laptopów - kwota 37 500 złotych
Gmina Spytkowice - 16 laptopów - kwota 40 000 złotych
Gmina Wieprz - 69 komputerów - kwita 172 500 złotych

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+2 #1 Zenek 2022-08-03 18:59
Kolejny program proinflacyjny.
+2 #2 Anna 2022-08-03 21:56
Gdzie był PGR w gminie Wadowice, w powiecie wadowickim i w ogóle w Małopolsce?? Czy może mi to ktoś wyjaśnić, bo żyję dość długo i nigdy nie słyszałam o PGR w okolicy. Taka sama sytuacja jest z milionami przekazanymi do Zakopanego, gdzie nawet w Urzędzie Gminy nie potrafił nikt odpowiedzieć na to pytanie!

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.