Kacper Gołąb z I Licedum Ogólnokształcącego  im. Marcina Wadowity (popularnego "Gompla") został wy
Uczeń  „Gimpla” wśród najlepszych mówców w Polsce!

Kacper Gołąb z I Licedum Ogólnokształcącego  im. Marcina Wadowity (popularnego "Gompla") został wyróżniony przez jury XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Nagrodą Specjalną ufundowaną przez Stowarzyszenie Twórczej Edukacji Polonistycznej.

W piątek (11.03) w sali Sejmu Śląskiego w Katowicach 23 uczestników finału XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego, wyłonionych w eliminacjach regionalnych w całym kraju, wygłosiło przemówienia osnute wokół sentencji Seneki „Prawdziwa radość jest rzeczą poważną”.

Kacper Gołąb z I Liceum Ogólnokształcącego  im. Marcina Wadowity (popularnego "Gimpla") został przez jury pod przewodnictwem profesor Renaty Przybylskiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego wyróżniony Nagrodą Specjalną ufundowaną przez Stowarzyszenie Twórczej Edukacji Polonistycznej, współorganizatora konkursu, jedną z pięciu nagród głównych przyznanych przez jurorów.  

Tym sukcesem Kacper  potwierdził znakomitą jakość mówców z naszego regionu, bo w zeszłym roku laureatką została uczennica liceum z Suchej Beskidzkiej, a wcześniej uczeń liceum andrychowskiego.

Poziom mów finałowych był bardzo wyrównany, a sposób ujęcia tematu wyjątkowo różnorodny. Przemowa Kacpra wg opinii jury wyróżniła się na tle w większości bardzo emocjonalnych wystąpień zmysłem analitycznym i przemyślaną kompozycją, a jej realizacja kulturą słowa i swoistą powagą w potraktowaniu zagadnienia „prawdziwej radości”. Kacper, chociaż w przyszłości planuje zostać lekarzem, czego osiągnięcie jest przecież bardzo pracochłonne,, zdecydowanie zachęcił się do udziału w tego typu rywalizacjach w przyszłości, a więc fundator nagrody, który ma w nazwie „twórczą edukację”, osiągnął swój cel wszechstronnego rozwoju osobowości młodego człowieka – powiedział Henryk Odrozek, wieloletni organizator finałów regionalnych konkursu, nauczyciel w I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach.


       

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+2 #1 Olo 2022-03-13 10:58
;-) Heniusiowi
Cytować
0 #2 Ada 2022-03-13 16:54
*Gimpel
Cytować
+1 #3 Mieszkaniec 2022-03-13 19:11
A co z konkursami ścisłymi??? Nie ma takich laureatów ??? Oczywiście, ze są, ale tylko wybrani nauczyciele z wybranymi uczniami … taka polityka
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.