W powiecie najlepszą szkołą po raz kolejny okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wado
"Gimpel" i "Tischner" górą. Jest tegoroczny ranking liceów i techników

W powiecie najlepszą szkołą po raz kolejny okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity oraz Technikum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wadowicach. Tak wynika z tegorocznego  rankingu, który już po raz 24. ogłosił miesięcznik "Perspektywy".

Już po raz 24.  miesięcznik "Perspektywy" opublikował coroczny ranking szkół ponadgimnazjalnych. Kryteria oceny liceów to wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz sukcesy w olimpiadach. Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych. Kryteria oceny techników to sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Najlepszym ogólniakiem w Polsce okazało się po raz kolejny XIV LO im. Stanisława Staszica z Warszawy. W Małopolsce najlepszym liceum okazało się podobnie jak w poprzednim roku V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie (4 miejsce w kraju.) Najlepsze technikum w Polsce to Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II  Kleszczów. W Małopolsce najlepszym technikum okazało się   Technikum Łączności nr 14 im. Obr. PP w Gdańsku z Krakowa (3 miejsce w kraju).

Jak w tym rankingu wypadły szkoły z powiatu wadowickiego? Tradycyjnie w czołówce  I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity (popularny "Gimpel")  znalazło się na 111 miejscu w Polsce (9 w Małopolsce). Wśród techników najlepsze okazało się Technikum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wadowicach które znalazło się na 11 miejscu w województwie i 57 w kraju.

Najlepsze licea i technika w powiecie wadowickim (pozycja w Małopolsce,  nawiasach  miejsce ubiegłoroczne oraz w rankingu ogólnopolskim):

Licea:

9 (9) (111) - I LO im. Marcina Wadowity Wadowice
44 (41) (431) - I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie Andrychów
77 (97) (810) - III LO im. ks. prof. Józefa Tischnera Wadowice
91 (93) (971) - I Liceum Ogólnokształcące Kalwaria Zebrzydowska

Technika:

11 (20) (57) - Technikum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera Wadowice
18 (72) (123) -Technikum nr 3 im. Jana Twardowskiego (CKZiU nr 2) Wadowice
29 (29) (208) - Technikum nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego (CKZiU) Andrychów
49 (17) (333) - Technikum nr 1 (CKZiU nr 2) Wadowice
68 (59) (499) - Technikum nr 2 (ZS nr 2 im. św. Jadwigi Królowej) Andrychów
76 (50) (500+) - Niepubliczne Technikum ZDZ Wadowice

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 marianno 2022-01-18 23:10
Tylko chwalić !!! Oczywiście prywatnych korepetytorów i rodziców co wykładają na to coraz większą kasę !!! Za godzinę lekcyjną niektórzy nauczyciele z liceum Wadowity żądają 90 zł za 60 minut(wystarczy wejść na olx.pl lub korepetycje.pl) . JAK tym ludziom nie wstyd tak zdzierać z rodziców pieniądze. Wnet sto zł będzie się im mało wydawało. Są ludzie co za 100-150 zł muszą pracować cały dzień. Nauka schodzi na psy w szkołach. Gdy chodziłem do szkoły 20 lat temu to mało kto chodził na lekcje prywatne. Były to przeważnie osoby mocno zagrożone.
Cytować
+3 #2 M. 2022-02-24 12:03
Czy są jakieś plany pod kątem przystosowania tej szkoły dla nauczycieli/ucz niów/rodziców na wózkach inwalidzkich?
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.