Powiat wadowicki otrzymał dofinansowanie na zakup książek dla szkół z Narodowego Programu Rozwoju Cz
Są pieniądze z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dla powiatowych szkół

Powiat wadowicki otrzymał dofinansowanie na zakup książek dla szkół z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Skorzystają trzy placówki.

Jak poinformowało Starostwo Powiatowe w Wadowicach, wojewoda małopolski ogłosił wyniki konkursu w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” dotyczącego wspierania organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Na realizację tego programu w 2021 roku dla powiatu wadowickiego została przyznana kwota 36 tysięcy złotych dla trzech szkół (po 15 tysięcy złotych na szkołę): technikum nr 1 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, technikum nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie oraz technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie.

Wkład własny powiatu na realizację tego zadania będzie wynosić 9 tysiecy złotych (po 3 tysiące złotych ba placówkę).

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.