W ramach działań „Bezpieczne Ferie” policjant z wadowickiej komendy, zajmujący się profilaktyką
Bezpieczne ferie z policją

W ramach działań „Bezpieczne Ferie” policjant z wadowickiej komendy, zajmujący się profilaktyką społeczną, odwiedził dzieci wypoczywające na półkolonii zorganizowanej w szkole podstawowej w Kleczy Dolnej, gdzie rozmawiał o bezpieczeństwie podczas wypoczynku feryjnego.

W drugim tygodniu zimowych ferii, policjant z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii odwiedził Publiczną Szkołę Podstawową Na Kopcu w Kleczy Dolnej, gdzie została zorganizowana półkolonia dla dzieci z klas I – IV przez Pallotyńską Fundację Collegium Marianum.

W trakcie spotkania dzieci miały okazję wysłuchać wielu wskazówek, jak bezpiecznie spędzać wolny czas podczas ferii. Policjant podkreślał, aby do zabaw na świeżym powietrzu wybierać przede wszystkim miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic czy skrzyżowań. Przestrzegał przed ślizganiem się na zamarzniętych jeziorach i rzekach.

Ponadto funkcjonariusz omówił jakie zagrożenia czyhają na drodze, zachęcając jednocześnie do noszenia elementów odblaskowych. Dzięki współpracy z International Police Association Region Kalwaria Zebrzydowska przekazał kamizelki odblaskowe organizatorom wypoczynku. Zachęcał także uczestników spotkania do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pod nazwą „Śnieżny Dekalog”.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 Że co proszę 2021-01-19 22:42
Cytat:
Bezpieczne ferie z policją
Od kiedy to z policją jest bezpiecznie :o
policja od zawsze przeciw ludziom jest a w ostatnim czasie jawnie to udowadnia!
Jest wielie filmów w necie i wiele próbuje byc tuszowane
Na zdj dzieci smutne i przestraszone !!:O
Dzieci to trzeba uczyć jak sie bronić przed policja a nie zmuszać ich Do takich spotkań
WSTYD
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.