Dzięki unijnej dotacji do czterech  szkół gminy Wadowice trafił nowoczesny, interaktywny sprzęt edu
Spora dotacja dla wadowickich gminnych szkół

Dzięki unijnej dotacji do czterech  szkół gminy Wadowice trafił nowoczesny, interaktywny sprzęt edukacyjny o łącznej wartości ponad 850 tysięcy złotych!

Eduroboty, klocki Lego, modele anatomiczne, globusy, szachy, gry planszowe, książki, tablety, komputery, tablice multimedialne i wiele, wiele innych fantastycznych pomocy dydaktycznych zakupiono do Szkoły Podstawowej nr 1 w Choczni, Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach oraz szkół podstawowych w Kleczy Dolnej i Wysokiej. Te cztery placówki są uczestnikami projektu „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych z gminy Wadowice”, którego realizacja potrwa do czerwca 2022 roku.

Cały sprzęt został sfinansowany z unijnej dotacji w wysokości 1,57 miliona złotych, którą mogliśmy przeznaczyć nie tylko na zakupy, ale również na szkolenia i studia podyplomowe dla nauczycieli oraz dodatkowe zajęcia dla uczniów. Udało się zakupić także 4 schodołazy w ramach dostosowania placówek do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – wylicza burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Łącznie w projekcie uczestniczyć ma ponad 330 uczniów i 92 nauczycieli. Wśród zajęć dodatkowych dla dzieci znalazły się lekcje robotyki, informatyki, matematyki z elementami programowania, grafiki komputerowej, a także szachy, doświadczenia przyrodnicze, język angielski i inne. Nauczyciele będą szkolić się m.in. z zakresu problematyki wychowawczej, metodyki pracy czy pedagogiki specjalnej, a w ramach studiów podyplomowych trzech z nich zyska dodatkowe uprawnienia z neurologopedii, integracji sensorycznej oraz diagnozy i terapii zaburzeń rozwojowych (np. autyzm, zespół Aspergera).

Realizowany projekt to już kolejna tego typu dotacja, pozyskana na unowocześnienie naszych szkół. W obecnym programie biorą udział cztery placówki, wybrane na podstawie przeprowadzonej diagnozy potrzeb. Będziemy aplikować o kolejne środki unijne.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-5 #1 Rafcio 2021-01-18 16:55
Jedynie POLEXIT pod wodzą PIS i KK może uratować prawdziwie narodowo-katoli cką wolskę przed rozwojem !
Cytować
0 #2 boro 2021-01-19 09:02
Ta wstrętna Unia niszczy nasze dzieci, niszczy zdrową tkankę narodu! Jak można dopuścić, by za unijne srebrniki uczyć dzieci i szkolić nauczycieli! Jak oni - nauczyciele - będą wychowywać nasze zdrowe moralnie polskie dzieci za unijną kasę? Na euroentuzjastów ?!!!! Tego prezes naszej kochanej partii nie przeżyje!
(Mam nadzieję, że eurosceptycy nie wezmą tego postu na serio).
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.