Cztery szkoły w gminie Wadowice otrzymały dofinansowanie, dzięki któremu zostaną doposażone i unowo
Cztery szkoły w gminie Wadowice doposażą i unowocześnią swoje pracownie

Cztery szkoły w gminie Wadowice otrzymały dofinansowanie, dzięki któremu zostaną doposażone i unowocześnione ich pracownie informatyczne, językowe, przyrodnicze i matematyczne. Projekt obejmuje także dodatkowe zajęcia.

Jak poinformował Urząd Miejski w Wadowicach, projekt gminy Wadowice „Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych z gminy Wadowice” otrzymał olbrzymie dofinansowanie, dzięki któremu w Szkole Podstawowej nr 1 w Wadowicach, Szkole Podstawowej nr 1 w Choczni, w Szkole Podstawowej w Wysokiej oraz Zespole Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej zostaną doposażone i unowocześnione pracownie informatyczne, językowe, przyrodnicze i matematyczne.

Zakres projektu obejmuje również dodatkowe zajęcia dla uczniów z matematyki, języków obcych, przedmiotów przyrodniczych i programowania, wycieczki naukowe, a także szkolenia i studia podyplomowe dla nauczycieli. Realizacja projektu przypada na lata 2020–2022.

Całkowita wartość projektu wynosi 1 659 836,52 złotych, natomiast uzyskane dofinansowanie  wynosi 1 576 844,69 złotych, co stanowi 95% wartości projektu.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 Wika 2020-05-06 10:27
Ciekawe, dlaczego Urząd Miejski w Wadowicach w informacji o dotacji dla szkół nawet nie zająknął się, że są to pieniądze unijne... Brać kasę - jak najbardziej - ale Unia Europejska jest be???
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.