Wadowicka Biblioteka Publiczna przygotowała projekt „Mała Książka - Wielki Człowiek” obejmujący
Książką połączeni. Przedszkolak idzie do biblioteki

Wadowicka Biblioteka Publiczna przygotowała projekt „Mała Książka - Wielki Człowiek” obejmujący wszystkie dzieci przedszkolne. Ma on na celu ukazanie biblioteki jako miejsca przyjaznego maluchom, pełnego atrakcji i przede wszystkim książek czekających na przeczytanie.

Książka jest największym z darów, jaki możemy ofiarować dziecku, darem na całe jego dziecięce i dorosłe życie. Nie zostaje się jednak czytelnikiem po przeczytaniu jednej czy dwóch książek. Radość i pasję czytania trzeba u dziecka rozbudzić. Sukces, jakim jest wprowadzenie dziecka w magiczny świat literatury, zależy od współpracy trzech środowisk: domu, przedszkola i biblioteki.

Z tego powodu w bieżącym roku szkolnym 2019/20 Wadowicka Biblioteka Publiczna przygotowała nowy projekt, obejmujący wszystkie dzieci przedszkolne. Ma on na celu ukazanie biblioteki jako miejsca przyjaznego maluchom, pełnego atrakcji i przede wszystkim książek czekających na przeczytanie.

Placówka jest jedną z instytucji, w której od września ruszyła ogólnopolska kampania „Mała Książka - Wielki Człowiek” skierowana do dzieci od 3 do 6 lat i ich rodziców, zachęcająca do regularnego odwiedzania biblioteki i codziennego wspólnego czytania. Przedszkolak, podczas pierwszej wizyty w WBP otrzymuje Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę, przypinkę oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każde wypożyczenie minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik dostaje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zaangażowanie.  

Ilość wyprawek ograniczona!
   

(KMS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.