W ostatni piątek września w Małopolsce znów królować będzie nauka. Po raz 13. w dziewięciu miasta
Wkrótce tegoroczna Małopolska Noc Naukowców. Sporo będzie się dziać w Andrychowie

W ostatni piątek września w Małopolsce znów królować będzie nauka. Po raz 13. w dziewięciu miastach województwa odbędzie się   Małopolska Noc Naukowców. W naszym powiecie jak zwykle dużo będzie się dziać w Andrychowie, w I Lo im. Marii Skłodowskiej Curie.

W piątek 27 września  w Małopolsce znów królować będzie nauka. Już po raz 13. mieszkańcy województwa będą mieli okazję obejrzeć z bliska fascynujący świat doświadczeń i eksperymentów, zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne, czy porozmawiać z naukowcami. Wszystko dzięki Małopolskiej Nocy Naukowców, która na przestrzeni lat na trwałe wpisała się w kalendarz popularnonaukowych inicjatyw nie tylko w naszym regionie, ale także w Europie.

Czy chcesz podejrzeć mózg podczas pracy albo zobaczyć coś, czego nie widać? A może lepiej wziąć udział w wyjątkowych eksperymentach lub poznać bliżej nowe technologie? Albo odkryć tajemnice i skarby przeszłości? Jeśli tak, to dobrze się składa, bowiem program 13. Małopolskiej Nocy Naukowców obfituje w moc atrakcji z wielu dziedzin, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Tylko w tę jedną noc w roku naukowcy z małopolskich uczelni, instytutów i centrów badawczych odkrywają naukowe tajemnice i pozwalają wszystkim – starszym i młodszym - odwiedzić niedostępne na co dzień laboratoria. To niepowtarzalna okazja, aby móc przyjrzeć się z bliska ich pracy, czy zapytać o to, o co na co dzień nie sposób. Dzięki Małopolskiej Nocy Naukowców każdy chociaż przez chwilę będzie mógł poczuć się jak prawdziwy odkrywca – zachęca marszałek Witold Kozłowski.

W dziewięciu miastach – w Andrychowie (w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie), w Chrzanowie, w Limanowej, w Krakowie, w Oświęcimiu, w Nowym Sączu, w Niepołomicach, w Skawinie i w Tarnowie  – na miłośników nauki czekać będzie ponad 2200 różnorodnych wydarzeń. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, ale na znaczną część z nich obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Szczegółowy program MNN dostępny jest na stronie http://nocnaukowcow.malopolska.pl/

W Andrychowie będzie można m.in. poznać ciekawe historie związane z miastem, przeprowadzić niezwykłe eksperymenty chemiczne, poznać tajniki grafiki użytkowej czy rozegrać symultaniczną partię szachową!
(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.