Studenci Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci 15 czerwca zakończyli uroczyście rok akademicki 2018/2019. Wi
Kto chce  dołączyć do zacnego grona studentów? Nowy nabór na Wadowicki Uniwersytet Dzieci rusza 5 lipca!

Studenci Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci 15 czerwca zakończyli uroczyście rok akademicki 2018/2019. Większość studentów wróci ponownie po wakacjach, w związku z tym pozostało niewiele wolnych miejsc dla dzieci, które chciałyby zacząć przygodę z WUD od października.

Wadowicki Uniwersytet Dzieci to jeden z większych projektów WCK działający od października 2014 roku. Spotkał się z wielkim zainteresowaniem,  co widać po liczbie 138 studentów, którzy uczęszczali na WUD w roku akademickim 2018/2019. Liczba dzieci nie może być jednak większa, dlatego nowy nabór jest wyłącznie na zwolnione miejsca. Studentami mogą być dzieci w wieku od 6 do 13 lat (wymagany zakres 1 - 6 klasa szkoły podstawowej).

Wadowickie Uniwersytet Dzieci to przede wszystkim miejsce, w którym dzieci z pomocą wykładowców akademickich oraz specjalistów mogą poznawać w dostosowany dla nich sposób różne dziedziny nauki. Studenci oprócz wykładów i ćwiczeń, które odbywają się dwa razy w miesiącu w soboty, wyjeżdżali również na Uniwersytet Pedagogiczny oraz Akademie Górniczo - Hutniczą, a także brali udział w zajęciach fakultatywnych (warsztaty architektoniczne, Pracownia Niesamowitości, Laboratorium Młodego Badacza), a także dodatkowym wyjeździe do Kopalni GUIDO czy warsztatach kulinarnych w CKZiU nr 1 w Wadowicach.

Studenci, którzy uczęszczali na WUD już trzy lata mogli złożyć swoje prace dyplomowe uzyskując tytuł "licencjata Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci", natomiast studenci uczęszczający piąty rok starali się o uzyskanie tytułu "magistra".  Było to wielkie wydarzenie dla młodych studentów, podczas którego można było wysłuchać prezentacji najlepszych prac wybranych przez utytułowanych recenzentów z Uniwersytetu Pedagogicznego. W ramach uniwersytetu działa również Rada Studentów WUD, składająca się z dwóch przedstawicieli każdej grupy.

Nowy nabór na zajęcia Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci będzie wyłącznie na wolne miejsca w danych grupach. Zgłoszenia przyjmowane będą od 5 lipca, tylko poprzez formularz zgłoszenia dostępny na stonie www.wck.wadowice.pl. Bardzo istotne jest również zapoznanie się przez rodziców z regulaminem. Jeśli chodzi o wysokość opłaty  za I semestr to 100 zł/ 80 zł na drugie dziecko uczęszczające na WUD. Zostaną również uruchomione zapisy na zajęcia fakultatywne od pierwszej połowy sierpnia, po zamknięciu zapisów na Wadowicki Uniwersytet Dzieci. Formularz zgłoszenia, regulamin oraz wszelkie informacje odnośnie opłat, zapisów oraz zajęć fakultatywnych będę dostępne na stronie internetowej WCK.

Patronat nad Wadowickim Uniwersytetem Dzieci sprawuje Uniwersytet Pedagogiczny.  Sponsor główny projektu: Dinolandia, Ogród Jana Pawła II.


(AŻ)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.