Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński i rektor Uniwersytetu Papieskiego ks. Prof. Wojciech Zyzak podpisali
Uniwersytet Papieski w Wadowicach? Burmistrz podpisał list intencyjny

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński i rektor Uniwersytetu Papieskiego ks. Prof. Wojciech Zyzak podpisali list intencyjny dotyczący m.in. wymiany doświadczeń i informacji oraz wypracowanie koncepcji rozwoju ośrodka uczelni na terenie Wadowic.

W Wadowicach powstanie ośrodek uczelniany Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawłą II w Krakowie? Właśnie poczyniono pierwsze kroki w tej sprawie. Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński i rektor Uniwersytetu Papieskiego ks. prof. Wojciech Zyzak podpisali list intencyjny.

Główne jego założenie  to m.in. wymiana doświadczeń i informacji oraz organizacja przez pracowników uniwersytetu otwartych wykładów związanych z postacią świętego Jana Pawła II, jak również wypracowanie koncepcji rozwoju ośrodka uczelni na terenie Wadowic.

To będzie dobra i owocna współpraca Gminy Wadowice z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie – cieszy się burmistrz Bartosz Kaliński.

Podpisanie umowy pomiędzy Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie a gminą Wadowice o współpracy gwarantuje, ale co najważniejsze - ułatwi - poszerzenie zakresu wspólnych działań.

Warto dodać, że współpraca z instytucjami w Wadowicach nie jest dla uniwersytetu czymś nowym. Ostatnią konferencję "Wadowice 7 czerwca 1979. 40 lat później", zorganizowano wspólnie z Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach> Niedawno zorganizowaną też studencką pielgrzymkę do Wadowic pogłębiającą wiedzę o patronie uczelni. Dr Paulina Guzik, pracownik naukowy Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WNS UPJPII realizuje obecnie w naszym mieście część zdjęć do filmowego projektu "Jan Paweł II - Światowy Ambasador Humanistyki".

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie wywodzi się z najstarszej polskiej uczelni Uniwersytetu Jagiellońskiego, związanego od przeszło sześciuset lat z historią Krakowa i narodu. Uniwersytet prowadzi swoją działalność naukowo-dydaktyczną na pięciu wydziałach: Teologicznym, Filozoficznym, Historii i Dziedzictwa Kulturowego oraz Nauk Społecznych, w międzywydziałowych instytutach Bioetyki, Ekumenii i Dialogu, a także w jednostkach międzyuczelnianych: Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych oraz Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej.

Uczelnia należy m. in. do Międzynarodowej Federacji Uniwersytetów Katolickich i jej sekcji europejskiej, Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich i Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+12 #1 kali 2019-06-26 09:27
wreszcie Kaliński zrobi magisterkę, może i ciemnobrwisty się załapie, a także miłośnik różowych pelikanów. I nie będą musieli kombinować tak jak transportowiec z Krzeszowic
Cytować
+11 #2 Papa 2019-06-26 10:26
Ja z taką bardziej przyziemną sprawą, czy doczekamy się w tym roku wykoszenia traw w mieście? Bo w niektórych miejscach trawy sięgają już dobrze ponad pas dorosłej osoby.
Cytować
+10 #3 Stefan 2019-06-26 13:44
no niestety zaczynamy odczuwać rządy łączanina z dyrektorem prawnikiem i krzaczobrwisym. W Wado już nic się nie robi! Katastrofa! Banda pieniaczy! Może do zdjęcia jakiegoś panowie... może rower łączanin ufunduje... szkoda gadać
Cytować
+11 #4 Mieszkaniec Gminy 2019-06-26 18:53
Jak trzeba odpowiadać za budżet to burmistrz chory, a jak trzeba podpisać porozumienie z zz zakresu biznesu urząd-parafia to zdrowy? Normalnie cuda jakieś.
Cytować
0 #5 M3 2019-06-27 13:11
Cytuję Papa:
Ja z taką bardziej przyziemną sprawą, czy doczekamy się w tym roku wykoszenia traw w mieście? Bo w niektórych miejscach trawy sięgają już dobrze ponad pas dorosłej osoby.


A podobno poprzedni burmistrz był zwolennikiem trawy, a tak patrząc na wadowickie ulice, to można się zastanowić czy aby nie obecna ekipa rządząca lubi trawę i inne chwasty dookoła.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.