To już koniec roku szkolnego, więc pora nagrodzić tych uczniów, którzy przez minione 10 miesięcy ni
Zdolni uczniowie z gminy Wadowice nagrodzeni

To już koniec roku szkolnego, więc pora nagrodzić tych uczniów, którzy przez minione 10 miesięcy nie próżnowali. Gmina Wadowice przyznała nagrody utalentowanym uczniom, którzy reprezentowali nas w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych.

Uroczyste przyznanie nagród odbyło się we wtorek (18.06) w Wadowickim Centrum Kultury. W imieniu Rady Miejskiej wyróżnienia wręczali przewodniczący Piotr Hajnosz oraz radni z Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej  Ludwika Tkacz, Maria Zadora, Anna Pławny, Dorota Balak oraz Łukasz Błasiak.

W tym roku pula nagród naukowych od Rady Miejskiej wyniosła 4440 złotych. Największą cześć z tej puli, 1120 złotych, zgarnął uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 Choczni  Seweryn Lizak, który w minionym roku szkolnym był laureatem aż trzech konkursów, dwóch historycznych oraz jednego geograficznego.

Nagrody pieniężne wypłacono łącznie 12 uczniom. Oprócz Seweryna Lizaka, otrzymali je  Natalia Dybczak z SP nr 4 w Wadowicach oraz Magdalena Statkowska z SP w Ponikwi – po 560 złotych oraz Mikołaj Ochman z SP w Stanisławiu Górnym – 440 złotych.

Pozostali uczniowie: Amelia Grudniewicz z SP Nr 2 w Wadowicach, Mateusz Pieczara z SP Nr 1 w Wadowicach, Jakub Pietrykowski z SP Nr 1 w Wadowicach, Dominik Pływacz z SP w Zawadce, Nikola Czarny z ZSP w Kleczy Dolnej, Michał Koleżyński z SP w Barwałdzie Dolnym, Aleksandra Trafiał z SP nr 4 w Wadowicach oraz Róża Wilkońska z SP nr 4 w Wadowicach – otrzymali po 220 złotych.

Powyższe nagrody zostały przyznane przez Komisję Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Wadowicach.

To jednak nie jedyne wyróżnienia. W tym roku po raz pierwszy w naszej gminie zostały przyznane nagrody w konkursie „Samorząd Uczniowski Roku”. Pomysłodawcą konkursu jest Młodzieżowa Rada Miejska w Wadowicach, która chciała w ten sposób uhonorować samorządy aktywnie pracujące przez cały rok i podejmujące zróżnicowane działania w szkołach i środowisku lokalnym – m.in. integracyjne, charytatywne czy też proobywatelskie.  Decyzją Kapituły Nagrody wyróżnienie za wzorowe przeprowadzenie wyborów przedstawicieli samorządu uczniowskiego otrzymał Samorząd Uczniowski Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach (opiekun SU - Marcin Niemczak). Nagrody główne „Samorząd Uczniowski Roku” otrzymały natomiast ex  aequo samorządy uczniowskie  Szkoły Podstawowej nr 4 w Wadowicach (opiekun - Paulina Sarapata) oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Choczni (opiekun – Anna Wolanin).


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 polo 2019-06-20 13:00
ale się wysili, na nagrody dla dyrektor deficytowego szpitala w Wadowicach dali więcej
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.