Już po raz trzeci  uczniowie Gimnazjum im. Adama Gorczyńskiego i po raz drugi uczniowie Szkoły Podsta
Tym razem się udało! Uczniowie z Brzeźnicy wyróżnieni w międzynarodowym konkursie poetyckim

Już po raz trzeci  uczniowie Gimnazjum im. Adama Gorczyńskiego i po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Brzeźnicy zostali wyróżnieni w międzynarodowym konkursie  poetyckim.  

W tym roku szkolnym  wyróżnienie w XV edycji Międzynarodowego  Konkursu Poetyckiego Castello Di Duino zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Solidarność i Poezja dla Ludzkości” uzyskały: Aleksandra Kłeczek uczennica klasy VII b szkoły podstawowej oraz Oliwia Jabłońska i Małgorzata Szymańska uczennice klasy III c gimnazjum.

Nagrodzony projekt  siódmoklasistki i  gimnazjalistek składał się z wierszy i ich plastycznej interpretacji.  Zostanie on razem z innymi docenionymi utworami wydany w książce, z której dochód  umożliwi udzielenie pomocy  dzieciom będącym  ofiarami wojny.

Uczniowie szkoły zostali zaproszeni na uroczystość podsumowania konkursu, która miała miejsce podczas święta literatury i teatru w Castello di Duino. Dzięki pomocy sponsorów tym razem się udało wysłać uczniów do Włoch, by wzięli udział w wyżej wymienionej imprezie. Warto dodać, że byliśmy jedyną szkołą z powiatu wadowickiego oraz jedną z dwóch szkół z Polski, które dostrzeżono w tym międzynarodowym towarzystwie – informuje nas opiekun projektu Lidia Adamus.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 sa 2019-05-05 12:34
I to jest sukces.
Gratulacje!!!
Cytować
+1 #2 Fanka 2019-05-05 21:40
Super dziewczyny!
Cytować
+2 #3 Ola 2019-05-05 22:15
Gratulacje dla dziewczyn i opielunki bez której pewno tego sukcesu by nie było❣️
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.