Młodzieżowa Rada Miejska w Wadowicach w tym roku zachęca uczniów, aby zrobili Ziemi świąteczny prez
Apelują o wigilię bez plastiku. Przyłączycie się?

Młodzieżowa Rada Miejska w Wadowicach w tym roku zachęca uczniów, aby zrobili Ziemi świąteczny prezent i podczas klasowych wigilii zrezygnowali z plastikowych sztućców, talerzyków oraz kubeczków. Przyłączycie się?

Już w piątek (21.12) w wielu szkołach odbędą się klasowe spotkania wigilijne. To czas wspólnego kolędowania i zajadania smakołyków w gronie kolegów. W związku z tym do szkoły uczniowie przynoszą nie tylko ciasta, napoje czy - jak ci co bardziej ambitni - krokiety bądź uszka, ale również wiele plastikowych produktów. Przez to co roku podczas takich szkolnych wigilii zużywa się wiele plastiku.

Młodzieżowa Rada Miejska w Wadowicach w tym roku zachęca uczniów, aby zrobili Ziemi świąteczny prezent i zrezygnowali z plastikowych sztućców, talerzyków oraz kubeczków. Można je zastąpić papierowymi bądź przyniesionymi z domu odpowiednikami. Nakłaniają również, żeby zamiast foliowych reklamówek korzystać z materiałowych torb.

Niech to będzie #ekowigilia! Liczymy, że uczniowie wszystkich szkół z Wadowic i okolic przyłączą się do tej akcji i podejmą walkę z zanieczyszczeniem środowiska. Wiemy, że to mały gest, ale od takich właśnie małych gestów powinno się zaczynać – mówi nam Łukasz Korzeniowski, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wadowicach.

Organizatorzy zwracają uwagę, że każdy z nas co roku odpowiada za 250 kilogramów plastikowych śmieci a takie akcje nie tylko zachęcą do podejmowania podobnych, proekologicznych działań w przyszłości, ale także przypomną o istnieniu problemu zanieczyszczenia plastikiem

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 wadowiczanin 2018-12-28 12:28
święte słowa ,precz z plastykiem,a póżniej po wigilii do pieca i czadzą i zatruwaja sami siebie
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.