Jazda samochodem osobowym lub ciężarowym w ruchu ulicznym i możliwość wcielenia się w rolę kierowc
Uczniowie Gorzenia symulują… na symulatorach!

Jazda samochodem osobowym lub ciężarowym w ruchu ulicznym i możliwość wcielenia się w rolę kierowcy? Teraz to możliwe dzięki dwóm symulatorom jazdy, dostarczonym do CKZiU nr 2 w Wadowicach. Przydadzą się na pewno!

Urządzenia dostarczono do CKZiU nr 2 w Wadowicach w poniedziałek (8.10) w ramach projektu „Wadowickie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego”, którego beneficjentem jest Starostwo Powiatowe w Wadowicach. Od teraz uczniowie mogą kierować pojazdami, pokonywać zakręty, omijać przeszkody, przyspieszać, cofać. Ponadto konsekwencją brawury czy niewystarczającej ostrożności może być kolizja czy spowodowanie wypadku.

Urządzenia wyposażone są w elementy, dzięki którym uczniowie mogą poczuć się tak, jakby naprawdę prowadzili samochód. W każdym symulatorze zamontowane są ekrany, na których widać tor jazdy, są lusterka, drążek zmiany biegów, pedały: hamulca, gazu i sprzęgło. Pojazd reaguje na polecenia kierowcy, przekazywane do symulatora za pomocą kierownicy, wiernie odzwierciedlając jazdę samochodem. Taka nauka połączona z zabawą stanowi wspaniały trening dla przyszłych kierowców, gdyż symulatory mogą pracować również w trybie nauki jazdy z egzaminatorem.  Ponadto umożliwiają doskonalenie umiejętności uczniów, posiadających już prawo jazdy. Centrum staje się najlepiej wyposażoną placówką w okolicy. Zarówno uczniowie jak i pracownicy nie kryją zadowolenia.

Profesjonalne urządzenia, pomogą opanować najtrudniejsze elementy jazdy samochodem. Siedząc w wygodnym fotelu można poczuć się jak w prawdziwym samochodzie, gdyż w czasie jazdy symulator wydaje takie same dźwięki, które towarzyszą nam podczas prawdziwej jazdy. Nasza szkoła wszechstronnie wykształci techników pojazdów samochodowych i kierowców mechaników, przygotowanych do pracy na najnowocześniejszych sprzętach – mówi Zbigniew Zając, kierownik warsztatów szkolnych

Wciąż dokupywane są nowe sprzęty z projektu. Ich wielość i nowoczesność budzi wiele pozytywnych emocji u wszystkich.

Niedawno otrzymaliśmy kilka paneli edukacyjnych dla zawodów samochodowych i mechanicznych. Nasi uczniowie podczas zajęć korzystają już z panelu układów zapłonowych pojazdów, systemu zintegrowanego typu motronic, systemu sterowania silnikiem ZS typu Common Rail oraz modułu sterującego EDC – Common Rail. Pomoce dydaktyczne dają uczniom możliwość poznania sposobów sterowania elektrycznego silnikiem, zapłonem i innymi funkcjami w pojazdach. Stanowiska przeznaczone są do prezentowania działania elementów elektronicznych, mechanicznych i hydraulicznych, wchodzących w skład systemów sterowania i zasilania paliwem współczesnych silników – podkreśla Marek Duda, nauczyciel przedmiotów zawodowych

Jak się dowiadujemy, w szkole już niedługo zostaną doposażone pracownie elektryczne i elektroniczne,  tak  aby i uczniowie, którzy wybrali te zawody mogli uczyć się na nowoczesnych sprzętach.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 Max 2018-10-10 20:19
No i pięknie znowu starosta Kaliński pokazuje czyny nie obietnice,potra fi współpracować z ludźmi z dyrekcją szkoły i mieć takiego człowieka za burmistrza... Super
Cytować
-3 #2 JAN23 2018-10-10 20:40
Inne szkoły niszczy!!!
To nie jest Starosta tylko szkodnik!!!
Jak taka menda ma zostać burmistrzem to tyko za sprawą księży którzy tylko zacierają ręce na kolejne miliony!!!
Cytować
0 #3 andrzej 2018-10-10 20:56
A budowlańcy technikum budowlanego nic nie dostają
Cytować
-1 #4 Milosz 2018-10-10 21:05
Nie rozumiem po co aż 2 takie symulatory w jednej szkole? Tak jakby Budowlank,Gimpl a i Tischnera nie było.
Cytować
+12 #5 Tomasz 2018-10-10 22:47
To pewnie chodzi też o to jak dyrektorzy szkół starają się o różne dofinansowania. Widocznie dyrektor z Gorzenia ma więcej pomysłów i chęci żeby dla swoich uczniów organizować najlepsze stanowiska do nauki i praktyki.
Cytować
+9 #6 znajomy 2018-10-11 09:45
Cytuję andrzej:
A budowlańcy technikum budowlanego nic nie dostają


A co mają dostawać?
Przecież tam prawie już nikt nie chce się uczyć.
W tym roku ledwo sklecono jedną pierwszą klasę.
Gdyby Gorzeń w ubiegłym roku nie wchłonął Budowlanki, szkoła ta byłaby już objęta procedurą wygaszania działalności...
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.