Dokładnie 9 457,71 zł udało się zebrać w Kalwarii Zebrzydowskiej podczas turniej charytatywny w pił
9 457,71 złotych dla Julii!

Dokładnie 9 457,71 zł udało się zebrać w Kalwarii Zebrzydowskiej podczas turniej charytatywny w piłkę nożną oraz licytacji przedmiotów dla 7-letniej Julii Dryndos z Zebrzydowic, która zmaga się z zespołem Westa i wymaga codziennej rehabilitacji. To spory sukces.

W niedzielę (1.03) w Hali Sportowej przy ZS im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się charytatywny turniej piłki nożnej "Gramy dla Julki". Organizatorami Turnieju jest grupa kibiców z Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic, Stowarzyszenie GPS oraz portal Nasza Kalwaria. Akcja została zorganizowana dla pochodzącej z Zebrzydowic 7-letniej Julii Dryndos, która cierpi na zespół Westa i wymaga codziennej rehabilitacji, bez której nie ma szans na normalne funkcjonowanie.

Akcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Ilość drużyn chętnych wesprzeć ideę przyświecającą temu turniejowi przerosła oczekiwania organizatorów: wystąpi w nim 20 drużyn podzielonych na 4 grupy a w hali pojawiło się przez cały dzień ponad pół tysiąca ludzi!

Licytacja również się udała bo i przedmioty cieszyły się sporym zainteresowaniem: od koszulek Wisły Kraków z autografami zawodników, przez piłki Wisły również z podpisami, przez autografy polskich skoczków, czy autograf Roberta Kubicy, piłki Gwardii Szwajcarskiej, obraz, kolację Restauracji, czy nowoczesny tablet ASUS Memo, koszulki "Bij bolszewika" kończąc na bransoletkach czy naszyjniku i wiele innych ciekawych rzeczach.

Dla naszej małej bohaterki udało się zebrać dokładnie 9 457,71 zł, w tym 1 000 zł, które przekaże Augustyn Ormanty z rezerwy burmistrza miasta. Na końcową sumę zapracowały drużyny, które wpłaciły wpisowe, a także sami kalwarianie licytujący przekazane wcześniej przez dobroczyńców przedmioty jak i pamiątki turniejowe przygotowane przez Urodzonych Wiślaków, smakołyki ze „Słodkiego kącika” zorganizowanego przez GPS Kalwaria jak i datki do puszek.

(TB, MG)
(zdjęcia: Jacek Mołek, Wiktoria Rak)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.