Prawie 2,5 tony żywności udało się zgromadzić uczniom z andrychowskich szkół podczas trzydniowej z
Zebrali ponad dwie tony żywności dla najuboższych

Prawie 2,5 tony żywności udało się zgromadzić uczniom z andrychowskich szkół podczas trzydniowej zbiórki na terenie gminy Andrychów. Wspomoże ona najuboższych przed Świetami Wielkanocnymi.

To szlachetny cel: wspomóc najuboższych przed Świętami Wielkanocnymi. Chyba się udało: podczas zbiórki żywności, która odbyła się w miniony weekend na terenie gminy Andrychów udało się zebrać ponad 2,5 tony żywności.

Organizatorem akcji był Szkolny Klub PCK HDK z Zespołu Szkół Nr 1 w Andrychowie wspierany przez Bank Żywności z Krakowa. Wolontariusze – uczniowie ze szkół gminy Andrychów – zbierali żywność w sklepach PSS Społem, WIZAN, Biedronka, Intermarche, Kaufland, Tesco i Netto. 

Do ich koszyków trafiały głównie cukier, mąka, makaron, ryż, olej, konserwy i słodycze. Zebrane towary będą przekazane najbiedniejszym rodzinom w gminie oraz instytucjom, które zgłosiły zapotrzebowanie na tego typu produkty.

Za magazynowanie żywności odpowiedzialny jest Zespół Szkół Nr 1 im. Prof. T. Kotarbińskiego, a za transport - Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.

(MG)
(zdjęcia: ZS Nr 1 Andrychów.)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Obserwator 2014-04-13 20:48
Słowa wdzięczności wobec nauczycieli i wszystkich pomysłodawców tak szlachetnej akcji,która sprawia,że ludzie mogą poczuć się szczęśliwi.
Człowiek dla człowieka. Coś pięknego... :-)
Słowa podziękowania należą się również właścicielom sklepów i punktów w których zbierana była żywność. Oni też w pewnym sensie pomogli,słowa wdzięczności wszystkim tym,którzy pomogli ofiarując żywność. Kto wie - może i oni kiedyś będą potrzebowali takiej pomocy ?
Nie przesądzajmy w tej sprawie...

I wreszcie słowa wdzięczności i gromkie brawa dla tych młodych ludzi,którzy zamiast gdzieś "pomelanżować" mówiąc potocznym językiem,którym posługuje się młodzież - woleli włączyć się w tak szlachetne dzieło,pomagają c przy tym innym... Wielki dzięki !

Cieszy mnie fakt,że tacy ludzie - młodzi ludzie chętni i gotowi do niesienia pomocy innym jeszcze istnieją.
Szkoda tylko,że jest ich niewielu.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.