Nasze miasto wzbogaciło się o Gminny Portal Mapowy, na którym zainteresownai nie wychodząc z domu bę
Wadowice mają gminny portal mapowy

Nasze miasto wzbogaciło się o Gminny Portal Mapowy, na którym zainteresownai nie wychodząc z domu będą mogli zlokalizować na e-mapie m.in. daną działkę, adres, instytucję czy atrakcję turystyczną na terenie gminy Wadowice.

Jak informuje Urząd Miejski w Wadowicach, uruchomił on Gminny Portal Mapowy zawierający bazę adresową, miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz inne warstwy tematyczne. Geoportal daje każdemu możliwość wyszukiwania i lokalizowania na mapie m. in. konkretnych adresów, co może być przydatne na przykład w pracy kurierskiej. Dzięki temu każdy zainteresowany nie wychodząc z domu będzie mógł zlokalizować na e-mapie m.in. daną działkę, adres, instytucję czy atrakcję turystyczną na terenie gminy Wadowice. 

Wystarczy wejść na stronę: wadowice.e-mapa.net i kliknąć w okno "szukaj" umieszczone w prawym górnym rogu, tam wybrać daną miejscowość gminy Wadowice, wpisać dokładny adres i system wskaże go na mapie. Podobnie będzie z wyszukaniem wszelkich innych instytucji, np.: szkół, przedszkoli, urzędów czy atrakcji turystycznych. Lokalizując dany obiekt na mapie znajdziemy przy nim krótką informację na jego temat oraz bezpośredni odnośnik do strony internetowej (o ile szukany przez nas obiekt ją posiada).

W podobny sposób można też odnaleźć konkretną działkę, poznać jej przeznaczenie, dokonać pomiarów, czy sprawdzić jej powierzchnię. Jeżeli dany teren jest przeznaczony w planie miejscowym, np. pod zabudowę mieszkaniową to od razu znajdziemy przy nim odnośnik do stosownej uchwały.

Użytkownicy Gminnego Portalu Mapowego dzięki usłudze Google Street View mogą również pospacerować ulicami Wadowic i okolic. Ponadto znajdą dane publiczne udostępniane przez geoportal.gov.pl, takie jak ortofotomapę, mapy topograficzne itp.

Jak zaznacza Urząd Miejski w Wadowicach, prezentowane dane w Systemie Informacji Przestrzennej Gminy Wadowice są nadal uzupełniane i mają jedynie charakter poglądowy.

(MG)
(źródło: Urząd Miejski w Wadowicach)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+9 #1 zenon jerzyna 2014-04-08 10:12
Super sprawa do wyszukiwania informacji zarówno dla projektantów i inwestorów jak również niestety dla organów kontrolujących i miłych sąsiadów pragnących sprawdzić, czy za płotem oby na pewno wszystko legalnie stoi.
Cytować
+4 #2 nud się uda 2014-04-08 20:34
W końcu powstał jakiś rozsądny geoportal dla tej gminy. Ten, do którego link jest na stronie starostwa zwyczajnie nie działa. Np w Kalwaria już od dłuższego czasu jest dostępny podobny geoportal.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.