Od 3 stycznia 2011 podróżnych chcących kupić bilet na dworcu kolejowym w Wadowicach czeka niemiła ni
Kasa na dworcu kolejowym w Wadowicach do likwidacji?

Od 3 stycznia 2011 podróżnych chcących kupić bilet na dworcu kolejowym w Wadowicach czeka niemiła niespodzianka: kasa biletowa jest czynna od godziny 5 do 13. Ale jest też gorsza wiadomość: od 15 stycznia kasa będzie zamknięta - wszystko wskazuję na to, że na stałe.

"Faktycznie kasy w Wadowicach przestaną być czynne od 15.01.2011 r. Bilety można będzie nabyć u obsługi w pociągu (lub w kasie na innej stacji). Z tego tytułu nie będzie pobierana żadna dodatkowa opłata. Obowiązuje gotówkowa forma zapłaty, niestety terminale mobilne nie umożliwiają zapłaty kartą płatniczą na ten moment" poinformowała portal WadowiceOnline.pl rzeczniczka Małopolskich Przewozów Regionalnych, Barbara Węgrzynek.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, pracownicy z wadowickiej kasy biletowej znajdą pracę, ale znacznie dalej od miejsca zamieszkania, np. w Krakowie. Zamknięcie kasy oznacza również zamknięcie poczekalni - podróżnym pozostanie czekanie na pociąg na zewnątrz budynku - tak dzieje się obecnie, kiedy poczekalnia i okienko kasowe zamykane jest o godzinie 13. 

Jak na wiadomość reagują podróżni? "Jest mi to obojętne. Kolejowe spółki przewozowe na trasie Wadowice Kraków z mojego punktu widzenia nie oferują dla mnie żadnych korzystnych połączeń" - mówi nam Mateusz z Wadowic. "Czy kupię bilet w kasie czy w pociągu u konduktora nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Gorzej z tą zamkniętą poczekalnią, zwłaszcza w zimie" informuje Pani Jadwiga z Choczni. "Panie, wyremontowali tory do Krakowa, wpakowano miliony w dworzec, nastawnię, przejście podziemne. I na co to komu?" skarży się Pan Józef z Wadowic.

Faktycznie, rola wadowickiej stacji kolejowej z roku na rok jest marginalizowana. Mamy wyremontowany budynek dworca, nowe perony, nowoczesną nastawnię, przejścia podziemne. Tylko podróżnych coś mało, nawet biorąc pod uwagę rozkład, który niedawno wszedł w życie i kilku nowych, dalekobieżnych pociągów jakie według niego kursują. "Zamknięcie kasy to gwóźdź do trumny wadowickiej stacji. Za parę lat będziemy mieć tu zdewastowany budynek, albo jakąś hurtownię, daj Boże, żeby jakiś pociąg wtedy tu przejeżdzał i się zatrzymywał" dodaje Pan Józef.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+12 #1 zły omen 2011-01-07 23:29
Ktoś tutaj ma ewidentny pociąg...do pewnych tematów!;)
+39 #2 Marcin Bando 2011-01-08 07:30
PKSu już nie ma, PKP zamkną tory zwiną korniki zjedzą zapyziałe busy albo się połamią od przeładowania. Zostanie raz w tygodniu dyliżans do Krakowa a co dwa tygodnie do Bielska.
+37 #3 anastazy 2011-01-08 10:51
to jest śmiech na sali: odwalić dworzec i całą infrastrukturę po czym zamknąć kasy i zrobić mauzoleum PKP i spółek ;)
+40 #4 Grzegorz Łopatecki 2011-01-08 11:30
Chyba tylko w naszym kraju wydaje się duże pieniądze na odnowienie dworca, by następnie go zamknąć. Można się zastanawiać jakich to fachowców od marketingu zatrudniają w PKP, skoro potrafią w błoto wyrzucić tyle pieniędzy.

Można tylko przypuszczać, że nie jest to odosobniony przypadek i takich sytuacji na mapie kolejowej jest dużo więcej.
+35 #5 protazy 2011-01-08 13:18
i tak wygląda sytuacja kolei w całej Polsce niestety...
+35 #6 Zośka z Barwałdu 2011-01-08 17:21
JAK TAK MOŻNA KRYTYKOWAĆ NOWOCZESNYCH FACHOFCÓW OD ORGANIZACJI ŻYCIA PAŃSTWA.
tO JAKIES KOMUNISTYCZNE ZAPĘDY.
+35 #7 Lukasz 2011-01-08 19:04
Rebilasa wypieprzyc ,marketing wymienic ,pociagow dolozyc !!! a niezamykac i zamykac likwidowac polaczenia bo ztego to pkp pieniedzymiec ne bedzie napewno !!! no, ale do tego trzeba miec glowe na karku a nie glebia kapuscianego !!!!!!!!!!!!!!
+37 #8 Nie! 2011-01-08 20:53
Co na to Filipiak i Kotarba? Biorąc pod uwagę fakt, że codziennie z Wadowic do Krakowa i z powrotem podróżują co najmniej setki osób, starymi, zdezelowanymi busikami, których kierowcy często nie wydają biletów (podatki!)! Przecież to właśnie zabiło kolej w Wadowicach! Komu to było na rękę? Czy to przerastało możliwości panującej od jakichś stu lat Filipiak i jej świty? Powinni za to odpowiedzieć! Powinni rozliczyć się za to przed Wadowiczanami! Zmarnowali nasze pieniądze! Nie mogę w to uwierzyć!
+40 #9 Nie! 2011-01-08 21:03
Cytuję linus:
Chyba tylko w naszym kraju wydaje się duże pieniądze na odnowienie dworca, by następnie go zamknąć. Można się zastanawiać jakich to fachowców od marketingu zatrudniają w PKP, skoro potrafią w błoto wyrzucić tyle pieniędzy.

Można tylko przypuszczać, że nie jest to odosobniony przypadek i takich sytuacji na mapie kolejowej jest dużo więcej.

Ale to nie o to chodzi! Chodzi o to, że wydaje się zezwolenia na kursowanie busów, starych, niebezpiecznych , zdezelowanych, gdzie nie są uczciwie wydawane bilety i podatki nie są uczciwie odprowadzane (dlatego - niby tańsze - bilety), gdzie przystanki znajdują się na miejscu starego dworca autobusowego, który przecież jakoby zlikwidowano - żeby urządzić tam płatny parking, na którym ktoś sobie teraz zarabia, gdzie mamy nowy dworzec autobusowy i odnowiony dworzec PKP...Puste...C o za skandal. Ile łapówek musiało zadziałać, żeby stan rzeczy był właśnie taki, jaki jest. Trudno uwierzyć. W papieskim mieście. I pewnie w innych, równie katolickich, w kraju.
Specjaliści od marketingu w PKP nie są w stanie nic zrobić, dopóki będą działały takie "mechanizmy" umożliwiające kursowanie busikom. Ktoś musi na tym zarabiać, przypuszczam, że największy interes robią na tym wcale nie właściciele busików.
+35 #10 Voltaire 2011-01-08 22:30
Szkoda, że gdy większość małych miast stawia na rozwój kolei i ograniczenie sieci busów, władze Wadowic odchodzą od tego rozwiązania. W XXI wieku, kiedy wszyscy postanowili troszczyć się o środowisko, Wadowice decydują się na uwięzienie w wieku XX i stopniowe zatonięcie w spalinach. W istocie, Wadowicki samorząd zawsze wierny JPII. Tylko ciekawe, dokąd go to zaprowadzi.
+42 #11 ASka 2011-01-09 14:38
Wadowicki samorzad ma gleboko w dupie WADOWICZAN i ich potrzeby,mysla ,ze busami nas udobruchaja.Tyl ko ciekawe czy oni tez podrozuja tymi smierdzacymi srodkami transportu ,gdzie wogole dostac bilet to wyzsza matematyka niestety!!!eee szkoda gadac XXI WIEK ,ale szkoda ze nie w naszych kochanych WADOWICACH:(
-23 #12 Krzysztof 2011-01-11 16:40
Gdyby przejazd pociągiem tych 50 km. zajmował mniej niż 30 minut (co w normalnym kraju jest normą) to pociągi byłyby pełne, a busy puste. Problem nie leży w cenie biletu, ani w dworcu, ani kasie biletowej.
+3 #13 madjafakier 2011-01-11 20:38
http://demotywatory.pl/2544825/Moze-w-nastepnym-roku wszystko w tym temacie ;)
0 #14 madjafakier 2011-01-11 20:40
a i to:

http://demotywatory.pl/2545698/AHMED-DETONUJ
+38 #15 Rópu 2011-01-11 21:50
Cytuję Krzysztof:
Gdyby przejazd pociągiem tych 50 km. zajmował mniej niż 30 minut (co w normalnym kraju jest normą) to pociągi byłyby pełne, a busy puste. Problem nie leży w cenie biletu, ani w dworcu, ani kasie biletowej.

W normalnym kraju nie jest normą podróż złomem :), poza tym przejazd busem z Wadowic do Krakowa trwa niewiele krócej, niż przejazd pociągiem. Podróż autobusem zajmuje tyle samo czasu, co busem. Nie ma ani jednego argumentu, który przemawiałby na korzyść busów. Stare, zdezelowane pojazdy, które na zachodzie są po prostu wyrzucane. A w Polsce - podstawowy środek transportu. XXI wiek. Nie wspominając o podatkach, ubezpieczeniach w razie wypadku, itd. Komfort jazdy - nie ma o czym mówić. Poza tym, dopóki kursowały autobusy PKS, jeździły zgodnie z planem. Szczególnie ważne to było w dni wolne od pracy, nad ranem, późnym wieczorem, wtedy, kiedy frekwencja była mała. Byłem niejeden raz w sytuacji, kiedy bus po prostu nie przyjechał, mimo że poprzedniego dnia zapewniano mnie, że pojedzie. Był dzień świąteczny, wcześnie rano, kierowca wiedział, że nie zarobi dużo, więc po prostu nie było kursu i już. Przed nikim nie musi się rozliczać.
Co zaś do dworca i kasy biletowej - to są to sprawy jak najbardziej problematyczne. Mamy budynek dworca, z poczekalnią, z toaletami, w pobliżu dworzec PKS, również z toaletami (gdzie pracuje sympatyczna pani), no i co z tego. Wadowiczanie jeżdżą busami, bo nie ma alternatywy. A nowo wybudowany dworzec, i drugi, odnowiony, niszczeją. Poza tym nie rozumiem, dlaczego busy mogą odjeżdżać z centrum miasta, podczas gdy autobusy odjeżdżają z dworca. Busy powinny również odjeżdżać z dworca. Nie mam wątpliwości, że to korupcja. Nie wspominając o tym, jak przyjemnie stoi się na "przystanku" (chociaż chyba nie jest to odpowiednie słowo) i czeka na bus, kiedy jest burza. I tak dalej. Ech. O czym tu dyskutować. Trudno mi uwierzyć w to, że jest ktoś, woli stać w błocie, jechać w pozycji wpół zgiętej, niż czekać na autobus czy pociąg w miejscu cywilizowanym, jechać bezpiecznie i w miarę jednak pewnie. Nawet za cenę tego, że trzeba dojść 10 minut z centrum do dworca.
+23 #16 Voltaire 2011-01-11 22:07
Krzysztofie, powiedz mi, kiedy udało Ci się dojechać busem do Krakowa w 30 minut?? To chyba musiał być bus rajdowy.
+30 #17 Oli 2011-01-13 08:42
Cytuję Voltaire:
bus rajdowy.
Tak a inna jego nazwa to ComfortBus - na szczęście już nie muszę z nimi jeździć, ale jak nie miałam innego wyjścia i wsiadałam to zawsze z wahaniem czy dojadę w całości...
+22 #18 ukasiu 2011-01-14 11:09
Ja z Krakowa do Wadowic w piątki wracam zawsze pociągiem (za 4,09zł (ulgowy uczniowski)) w 1h10min z Łagiewnik. Busy mnie odstraszają.
+19 #19 ukasiu 2011-01-14 11:11
W ogóle, kto podjął taką decyzję?
+16 #20 madam em 2011-01-14 12:18
Cytuję ukasiu:
W ogóle, kto podjął taką decyzję?


Wojewoda Małopolski?
-28 #21 Ania 2011-01-14 20:22
Po co ta kasa była czynna całą dobę od kilku lat nikt tam nie kupował biletów tylko ratowanie etatów i marnowanie pieniędzy podatników
Nadeszła chwila aby ktoś po wyborach pozytywnie pomyślał
+27 #22 Sum 2011-01-15 15:52
Cytuję Ania:
Po co ta kasa była czynna całą dobę od kilku lat nikt tam nie kupował biletów tylko ratowanie etatów i marnowanie pieniędzy podatników
Nadeszła chwila aby ktoś po wyborach pozytywnie pomyślał

Aniu, ciekawy jest dla mnie tok Twojego myślenia. Uważasz, że marnowane są społeczne pieniądze, mając na myśli wypłaty dla osób pracujących w kasie. Nie wiem, ile dokładnie społeczeństwo w ten sposób traci, ale wiem, że są to nieduże sumy. Szczególnie, jeśli porówna się je z tymi kwotami, które wydano na modernizację linii kolejowej, a także na sam Dworzec PKP. Na Dworzec PKS zresztą również. Na Dworcu PKP była poczekalnia, która zapewne też przestanie działać. Kto korzystał z kas? Choćby ja, dość regularnie. Dla osób, które często podróżują po Polsce, jak i dalej, ta kasa była dużym ułatwieniem. Mieszkam chwilowo za granicą, tu też różnie z komunikacją, ale zapewniam Cię, że lepiej jest odjeżdżać z tych stacji, gdzie jest personel. Wszystko jedno. W Wadowicach stoi, niemal pusty, Dworzec PKS i PKP. Busy, podstawowa forma komunikacji dla wadowickiej społeczności (niestety), odjeżdżają centrum miasta. Dlaczego nie z Dworca PKS? Dworzec PKS i Dworzec PKP to pieniądze podatników, wydawane (powinny być) z myślą o podatnikach. Tak jednak nie jest. Najwyraźniej zadziałała korupcja. Może więc zmienię Twoje życzenie (aby ktoś po wyborach pozytywnie pomyślał) na następujące: nadeszła chwila, aby ktoś pomyślał rozsądnie, pozytywnie z myślą o mieszkańcach Wadowic. Likwidacja kasy na Dworcu PKP w Wadowicach jest przysłowiowym gwoździem do trumny.
+5 #23 Krzysztof 2011-01-16 19:59
Cytuję Voltaire:
Krzysztofie, powiedz mi, kiedy udało Ci się dojechać busem do Krakowa w 30 minut?? To chyba musiał być bus rajdowy.

Przeczytaj i spróbuj zrozumieć co napisałem, albo lepiej wytłumaczę; gdyby pociąg pokonywał tą trasę w 30 minut, to mimo nawet ewentualnej wyższej ceny za przejazd, dworca poza centrum, konieczności zakupu biletu u konduktora itp. wielu wybrałoby pociąg.
+26 #24 Mariano Italiano 2011-01-17 11:37
To gdzie teraz bedzie mozna kupic bilet na pociag do Rzymu,który to obiecała "błogosławiona" Ewa??
+25 #25 !!!! 2011-01-17 12:37
Pewnie u Ewy albo w internecie !!!!
+24 #26 IRA 2011-01-18 11:48
BILETY KUPICIE U ANNY50 Z PEŁNĄ INFORMACJĄ CO I JAK ONA WSZYSTKO ABSOLUTNIE WIE NAWET PRZEWIDZI KIEDY KOŁO ODLECI OD POCIĄGU.
-19 #27 ANIA 2011-01-18 19:32
Drodzy Panowie forum jest jak najbardziej przeznaczona dla radowanie Stacji Wadowice i też regulamin nie pozwala oblizać w tym publicznym miejscu .Jak na każdym forum są wypowiedzi za i przeciw i nie jestem sama tylko przeciw .Czytajcie dokładnie wszystkie wypowiedzi ,jak widzimy pociągi są puste i po co komu taka linia jak Wadowice -Bielsko . Naszych wypowiedzi nikt nie czyta i moje wypowiedzi nie przyczyniły się do zamykania Wadowickiej kasy nikomu od lat nie potrzebnej .Pozdrawiam .........
+16 #28 Nie Voltaire, ale... 2011-01-18 19:58
Cytuję Krzysztof:
Cytuję Voltaire:
Krzysztofie, powiedz mi, kiedy udało Ci się dojechać busem do Krakowa w 30 minut?? To chyba musiał być bus rajdowy.

Przeczytaj i spróbuj zrozumieć co napisałem, albo lepiej wytłumaczę; gdyby pociąg pokonywał tą trasę w 30 minut, to mimo nawet ewentualnej wyższej ceny za przejazd, dworca poza centrum, konieczności zakupu biletu u konduktora itp. wielu wybrałoby pociąg.

Krzysztofie? A może Ty spróbuj coś zrozumieć? Albo lepiej wytłumaczę Ci: gdyby pociąg pokonywał tę trasę w 30 minut, to i tak Wadowiczanie jeździliby busami, bo dwa pociągi na dobę nie rozwiązują problemu. Poza tym jest sprawą oczywistą, że wygodniej jest odjeżdżać z centrum miasta niż z Dworca, do którego trzeba dojść - to kwestia 10 - 15 minut. Zgoda na przystanek busów w centrum Wadowic stawia kierowców busów w uprzywilejowane j sytuacji. Szkoda tak dużych inwestycji, jak Dworzec PKS i PKP. Marnują się nasze pieniądze. To nie ja podpisuję się Voltaire, ale dużo bliższa jest mi logika jego myślenia, niż Twoje wpisy.
+18 #29 Nie Voltaire, ale... 2011-01-18 20:21
Aniu, ojojoj. Przeczytaj komentarz powyżej. Jaki sposób podróży proponujesz zatem moim gościom? Otóż przyjeżdża do mnie dziewięć osób. Nie są to Polacy, ale to nie jest najważniejsze. Wszyscy jesteśmy ludźmi :) Moi goście chcą zobaczyć między innymi Bielsko B. jak i, naturalnie, Kraków. Powiem nieśmiało, że najchętniej zaproponowałaby m im podróż koleją. Jak dobrze by było, gdyby nadal kursował tzw. pociąg papieski - mam na myśli tabor, to znaczy ten właśnie wagon, na trasie Wadowice - Kraków. Tyle, że częściej, w przystępnej cenie, dla zwykłych śmiertelników, a nie jako pociąg - wycieczka. Itd. Autobusów jak na lekarstwo, na dodatek większość to kursy przelotowe. Busa nie odważę się zaproponować, nie tylko ze względów hm..., nazwijmy to, estetycznych, ale i z powodu (nie)bezpieczeń stwa podróży. A tu właśnie koło się zamyka, bo busy, odjeżdżające z centrum, "podbierają" ewentualnych pasażerów PKS i PKP. Pierwszym krokiem do zrównania w prawach różnych środków transportu jest ustalenie, że odjeżdżają one z tych samych przystanków. Drugim - że wszędzie wydaje się bilety. W ten sposób powoli, powoli, może uratowalibyśmy publiczne pieniądze zainwestowane w budowę Dworca PKS i odnowę Dworca PKP, no i może my, jako pasażerowie, mielibyśmy perspektywę lepszego komfortu podróży? Nie wspomnę o czynnikach ekologicznych :)
+21 #30 Emi 2011-01-21 00:38
Cytuję Krzysztof:
Gdyby przejazd pociągiem tych 50 km. zajmował mniej niż 30 minut (co w normalnym kraju jest normą) to pociągi byłyby pełne, a busy puste. Problem nie leży w cenie biletu, ani w dworcu, ani kasie biletowej.

W krajach położonych na zachód czy też na północ od Polski przejazd pociągiem podmiejskim trasy liczącej 50 kilometrów zajmuje 50 - 60 minut.
+10 #31 teges 2011-01-22 10:57
Ech, święte podróże do świętych miast :) Kto wybudował dworzec w Wadowicach? Polacy czy Austriacy? :)
+9 #32 Maczelnik 2011-01-23 13:29
Kto budował to wiadomo ,ale kto włożył 33miliony na remont trasy z Krakowa do Wadowic i wybudował piękną nastawnie i przejście podziemne to naprane pora aby to teraz rozliczyć ten pomysł
+9 #33 !!!! 2011-01-23 22:24
Taka inwestycja za ciezkie miliony (za pieniadze NASZE czyli podatnikow )Z przejsciem podziemnym z nielicznym w Polsce wyciagiem dla wozkow inwalidzkich zamknieta i zostawiona na pastwe losu oraz jako ciekawy kasek dla wandali !!!!Rebilas i wladze miasta powinny zostac za to ROZLICZONE !!!!!!!!!!!!!!! !
+11 #34 Maczelnik 2011-01-24 10:26
Władze PKP, pseudo cwaniacy "modernizowali kolej", zwalniali liniowy personel techniczny, przyjmowali do pracy urzędników-kole si i tworzyli fikcyjne stanowiska, likwidowali szkolnictwo kolejowe i mówili, że to może nie najlepszy model ale brnęli w to bagno z pełną świadomością, dlaczego? Ano dlatego, że otworzyła się droga do powstania spółek i spółeczek, różnych zarządów i rad nadzorczych, bo to był sposób na łatwe duże pieniądze bez żadnej indywidualnej odpowiedzialnoś ci. Zawsze mnie interesowało skąd się biorą pieniądze na PKP aby utrzymać taką armię dyrektorów, prezesów ....i przewidywałem, że to się w końcu rozpadnie jak domek z kart.I stało się bo WŁADZE kolei myśleli, że pieniądze to tylko papier i farba i mona bez końca wydawać bez pokrycia
+10 #35 gość 2011-01-24 17:53
Maczelnik masz zupełną rację.Taka sytuacja zapanowała po 1990 roku w każdej dziedzinie gospodarki i życia społecznego.I dlatego widzę upadłość Polski i to w niedługim czasie.Prawdopo dobnie już jest bardzo źle, ale te cwaniaczki na górze jeszcze funkcjonują na bajerze czyt.propagandz ie.Kto nie ma pieniędzy w rajach podatkowych i nie ma domów wybudowanych w ciepłych krajach Hiszpania,Portu galia Grecja,kto był tylko na usługach tych z góry i nie zdążył nakraść,będzie się kisił w biedzie razem z innymi.biedzie razem
+9 #36 Pliiiiiiz 2011-01-24 19:07
Cytuję Maczelnik:
Władze PKP, pseudo cwaniacy "modernizowali kolej", zwalniali liniowy personel techniczny, przyjmowali do pracy urzędników-kolesi i tworzyli fikcyjne stanowiska, likwidowali szkolnictwo kolejowe i mówili, że to może nie najlepszy model ale brnęli w to bagno z pełną świadomością, dlaczego? Ano dlatego, że otworzyła się droga do powstania spółek i spółeczek, różnych zarządów i rad nadzorczych, bo to był sposób na łatwe duże pieniądze bez żadnej indywidualnej odpowiedzialności. Zawsze mnie interesowało skąd się biorą pieniądze na PKP aby utrzymać taką armię dyrektorów, prezesów ....i przewidywałem, że to się w końcu rozpadnie jak domek z kart.I stało się bo WŁADZE kolei myśleli, że pieniądze to tylko papier i farba i mona bez końca wydawać bez pokrycia

A jakie nazwiska przewijały się w radach nadzorczych i zarządach? Możemy być pewni, że nikt nie rozliczy tych osób ze wszystkich szkód, jakie wyrządzili (u nas rozlicza się z...no na przykład, podkoszulka zamiast marynarki - któregoś z radnych ktoś musztrował w ten sposób, czy też rozlicza się za to, czy ktoś jest wierny bardziej, mniej, lub - co najgorsze - w ogóle). Tak więc cwaniaków i złodziei z zarządów i rad nikt nie rozliczy, ale możemy sobie po prostu przytoczyć osoby, które brały udział w tych procederach?
+7 #37 Pliiiiiiz 2011-01-24 19:12
Oczywiście sam remont trasy, nastawnię, przejście podziemne - popieram. To przecież nasze miasto, to zmiany dla nas. A że dopuszczano się przy tym matactw, to pewne. Fatalne jest też to, że zamiast wykorzystywać odnowiony dworzec i linię kolejową podróżujemy rozpadającymi się busami, z ominięciem kluczowych dla komunikacji miejsc - dworca PKP i dworca PKS.
+2 #38 Pawel 2011-02-09 12:24
Cytuję ASka:
Wadowicki samorzad ma gleboko w dupie WADOWICZAN i ich potrzeby,mysla ,ze busami nas udobruchaja.Tylko ciekawe czy oni tez podrozuja tymi smierdzacymi srodkami transportu ,gdzie wogole dostac bilet to wyzsza matematyka niestety!!!eee szkoda gadac XXI WIEK ,ale szkoda ze nie w naszych kochanych WADOWICACH:(

Kasy biletowych praktycznie już nie jest XXI wiek nie musimy używać biletów kartonowych . Obsługa pociągu obsługuje podróżnych bardzo mile i z wielkim zaangażowaniem .
+1 #39 adi 2011-07-31 13:04
pociągów mamy jak na lekarstwo a potem chcą mieć dochody zrobić więcej pociągów do Krakowa z Bielska szybsze i tańsze bilety to huty nie nadążą przetapiać złomobusów na żyletki

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.