Nie pomogło klejenie, cementowanie, lepienie i łatanie dziur: na ulicę Mickiewicza wjechał ciężki s
Drukuj
Ciężki sprzęt wjechał na Mickiewicza. Zrywają kostkę

Nie pomogło klejenie, cementowanie, lepienie i łatanie dziur: na ulicę Mickiewicza wjechał ciężki sprzęt, przy pomocy którego niesforna kostka brukowa została tym razem kompletnie zerwana wraz z podbudową.

Ciężko nam już policzyć, ile razy kostka brukowa na ulicy Mickiewicza była naprawiana, cementowana i łatana. Wszystkie te zabiegi niestety nie pomogły: w sobotę (29.06) zaczęto kolejny remont, chyba dużo poważniejszy. Z jakiego powodu?

"Pan Tomasz Mżyk informuje, że gmina ma zastrzeżenia co do jakości wykonania położenia kostki i w związku z tym firma Mostostal na swój koszt musi teraz dokonać tej poprawki" - dowiedzieliśmy się od Stanisława Kotarby, rzecznika Urzędu Miasta, który od nas dowiedział się, że na ulicy Mickiewicza odbywają się jakiekolwiek remonty.

Co ciekawe, według słów rzecznika, Urząd Miasta nie dokonał jeszcze odbioru tej ulicy, a poprzednie jej poprawki, a także poprawki kostki w kilku innych miejscach centrum Wadowic również zostały wykonane przez firmę Mostostal po zastrzeżeniach gminy, co do jakości wykonanych robót.

W związku z kolejnym remontem ulicy Mickiewicza, kierowcy znowu muszą przygotować się na korki: jej odcinek od "Budowlanki" do placu Jana Pawła II jest zamknięty i wyznaczono objazdy. Do kiedy potrwa remont?

"To podobno ma być dosyć szybko zrobione bo podobno tam nie jest dosyć dużo roboty" - dodaje Stanisław Kotarba.

Nie wygląda to już niestety na małe poprawki: wjechał tutaj ciężki sprzęt, a kostka została kompletnie zdarta wraz z podbudową. Duża jej część, wcześniej pocementowana, uległa uszkodzeniu i raczej nie będzie się już nadawała do ponownego użycia. Prace brukarskie trzeba zacząć od początku...

(MG)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Uwaga na oszustów! Już zaczynają handlować bonem turystycznym

Ktoś w Choczni "wydrapał" 7 tysięcy złotych

Wzrost zakażeń koronawirusem. Minister zdrowia zapowiada kontrole w sklepach i rejestrację wesel

Andrychowski magistrat powraca do ograniczeń dla petentów

Abolicja dla tych, którzy nielegalnie pobierają wodę i wydalają ścieki