"Ogród pielgrzyma" przy zbiegu ulic Kościelnej i Wojtyłów w Wadowicach to od jakiegoś czasu miejsce
Wadowice w końcu wyremontują "Ogród pielgrzyma"? Miasto ogłosiło przetarg

"Ogród pielgrzyma" przy zbiegu ulic Kościelnej i Wojtyłów w Wadowicach to od jakiegoś czasu miejsce pijackich schadzek młodzieży ale i nie tylko. Burmistrz od lat obiecuje zagospodarowaniem tego miejsca i może w końcu dojdzie to do skutku. Miasto ogłosiło przetarg.

Zaniedbany ogród u zbiegu ulicy Kościelnej, Wojtyłów i placu Jana Pawła II w Wadowicach to od jakiegoś czasu miejsce ulubione przez młodzież czy różnego rodzaju "element" którzy zajmują się tutaj dosyć często niestety degustacją trunków. Pozostają po tym śmieci ale też i dewastację: niedawno na ten przykład, ktoś zniszczył  znajdującą się tutaj furtkę.

 

Dwa lata temu burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński pochwalił się, że gmina Wadowice podpisała umowę na zaprojektowanie w tym miejscu tzw. Wadowickiego Ogrodu Pielgrzyma.   Pracę za 92 tysiące złotych miała wykonać firma Hydrobetam z Krakowa. Minęły prawie dwa lata i dopiero w marcu tego roku włodarz poinformował, że miasto ma już pozwolenie na budowę a w tegorocznym budżecie zarezerwowano na wykonanie tej inwestycji 2,7 miliona złotych.

Gmina Wadowice w końcu ogłosiła przetarg na rewitalizacje tego zaniedbanego miejskiego zakątka. Na oferty czeka do 20 czerwca.

Według założeń, po remoncie, ma to być wyjątkowo przyjazne, piękne i funkcjonalne miejsce: zakres projektu obejmuje budowę zadaszonego obiektu z altaną, ogrodem zimowym, toaletami i kasami do sprzedaży biletów do muzeum. Wokół budynku ma powstać także miejsca odpoczynku dla pielgrzymów, przechowalnia bagażów, mini plac zabaw z ogrodem sensorycznym dla dzieci, a nawet mała scena do wydarzeń artystycznych.

W planach jest również remont istniejących schodów, zabytkowego muru i chodników, zagospodarowanie terenów zielonych, modernizacja oświetlenia oraz wykonanie monitoringu całego ogrodu.

Tak to ma wyglądać:

 

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-1 #1 Bongo Baya 2024-06-12 09:56
Betonozy ciąg dalszy....

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.