W Wadowicach powstaje najwyższy budynek mieszkalny w okolicy. Buduje go na osiedlu Podhalanin spółka B
To będzie najwyższy budynek mieszkalny w Wadowicach

W Wadowicach powstaje najwyższy budynek mieszkalny w okolicy. Buduje go na osiedlu Podhalanin spółka Bongo Invest. Oddanie do użytku zaplanowano na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Od wielu lat najwyższym budynkiem mieszkalnym był pięciopiętrowy blok na osiedlu Kopernika w Wadowicach. Dotychczasowy miejscowy plan zagospodarowania terenu nie pozwalał na stawianie tak wysokich budynków-wieżowców. To właśnie się zmienia. Od miesięcy na osiedlu Podhalanin powstaje liczący 9 kondygnacji (jedna podziemna, osiem nadziemnych) blok. Buduje go spółka Bongo Invest. Blok powstaje w drugim etapie rozbudowy osiedla.

W ramach tego etapu powstanie 181 mieszkań w przedziale od 30 do 65 m2. Oddanie do użytkowania zaplanowane jest na I kwartał 2025 – poinformowała nas Gabriela Gwiazdoń ze spółki Bongo Invest

Jak się dowiadujemy, wstępne rezerwacje mieszkań w tej inwestycji zostaną uruchomione we wrześniu tego roku. Zainteresowano mogą zapisać się na listę oczekujących, niedługo ma zostać podana data otwarcia rezerwacji.

Osiedle Podhalanin powstaje przy ulicy Wojska Polskiego, przy wadowickiej obwodnicy i linii kolejowej nr 117, na której w tym miejscu wybudowano także nowy przystanek Wadowice Osiedle Podhalanin. Tereny ten zajmował do niedawna wojskowy ośrodek jeździectwa. Spółka, oprócz Wadowic, buduje także mieszkania w Andrychowie i Zatorze. Na razie nie wiadomo dokładnie, ile bloków będzie liczyć całe osiedle Podhalanin. Spółka w dalszym ciągu jesyt w trakcie prowadzenia prac projektowych.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+31 #1 Oculus 2024-06-08 14:33
Współczuję tym mieszkańcom co mają tam domy w okolicy i mieli fajne spokojne osiedle a tu taki kloc od razu za oknami.
0 #2 Maciej 2024-06-09 11:39
Ale musi być widok z tego fajny. Zazdroszczę tym co ich będzie stać na mieszkanko w tym.
0 #3 Olo 2024-06-09 16:46
Fajny widok to jest z ul. Pniaki. Zgadnij kogo stać było na miejsce żeby tam zamieszkać?

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.