Zakończyły się już praktycznie prace związane z remontem domu przedpogrzebowego z kaplicą stojące
Kaplica jak nowa. Miasto czeka jeszcze  tylko na drzwi

Zakończyły się już praktycznie prace związane z remontem domu przedpogrzebowego z kaplicą stojące obok cmentarza komunalnego przy ulicy Wojska Polskiego w Wadowicach. Miasto czeka jeszcze tylko na dostawę oraz montaż głównych drzwi i będzie mogło otworzyć obiekt na nowo.

Dom przedpogrzebowy z kaplicą, przy cmentarzu komunalnym przy ulicy Wojska Polskiego w Wadowicach powstał trzy dekady temu, na początku lat 90. ubiegłego wieku. Nie da się ukryć, że powoli już widać było  po nim nadgryzienia przez ząb czasu i wymagał sporego remontu. Stąd Urząd Miejski w Wadowicach ogłosił niedawno przetarg na remont budynku. Zgłosiły się do tego  zadania trzy firmy, wybrano ofertę firmy MAT Mal Usługi Budowlane Mateusza Korzeniowskiego, która wyceniła prace na 356 tysięcy złotych.

Prace trwały od końca kwietnia i praktycznie został już zakończony. Odnowiono tutaj ołtarz, ambonę i napis na zewnątrz budynku, wyremontowano także wszystkie okna i ławki, pomalowano ściany i sufity, zamontowano pochwyty na schodach i barierki na antresoli, wymieniono lampy i grzejniki.

Czekamy jeszcze tylko na dostawę oraz montaż głównych drzwi i będziemy mogli otworzyć kaplicę na nowo – poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Po wybudowaniu nowego kolumbarium oraz panteonu żołnierzy niezłomnych, rewitalizacji cmentarza narodów oraz remoncie oświetlenia, to kolejny etap modernizacji cmentarza. Jak zapowiada włodarz,  nie ostatni: w kolejnym etapie miasto chce rozbudować nekropolię o kolejne kolumbarium oraz uruchomić drugi punkt poboru wody.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.