Przedstawiciele Zarządu Powiatu Wadowickiego a także komendant powiatowy PSP, st. bryg. Paweł Kwarciak
Władze powiatu wizytowały teren budowy nowej komendy. Siedziba wadowickiej straży ma być gotowa w przyszłym roku

Przedstawiciele Zarządu Powiatu Wadowickiego a także komendant powiatowy PSP, st. bryg. Paweł Kwarciak wizytowali teren budowy nowej nowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach wraz z Jednostką Ratunkowo-Gaśniczą. Ma być gotowa w przyszłym roku.

W grudniu ruszyła wycinka drzew zaś teraz teren na ulicy Błonie przy Skawie, vis a vis stadionu MKS Skawa Wadowice został ogrodzony i ruszyły tutaj prace związane z budową nowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach wraz z Jednostką Ratunkowo-Gaśniczą.  Postawiono tutaj baraki, oczyszczono teren, rozpoczęto prace ziemne jak i polał się pierwszy beton.

Minęło kilka miesięcy i widać, że robota idzie sprawnie  trwa wznoszenie murów budynku. W środę (22.05) budowę wizytowali przedstawiciele władz powiatowych:  starosta Mirosław Sordyl, wicestarosta Wojciech Polak i członek Zarządu Powiatu Sebastian Mlak, którzy razem z komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach st. bryg. Pawłem Kwarciakiem sprawdzali, jak przebiegają prace. Nowa komenda ma być gotowa w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie ogłosiła przetarg na budowę, wzięło w niej  udział 20 podmiotów, które złożyły oferty opiewające na kwoty od 25 do  40 milionów złotych. Wybrano najkorzystniejszą ofertę złożoną przez firmę Baudziedzic Sp. z o.o.sp.k. z siedzibą przy ulicy Lotniskowej 9 w Głogowie Małopolskim. 

Budynek ma mieć  kubaturę 19 300 metrów sześciennych i powierzchnię użytkową przekraczającą 3400 metrów kwadratowych. W jego skład będzie wchodziła między innymi hala garażowa na 14 pojazdów. Zadanie obejmuje nie tylko budowę nowej komendy ale też infrastruktury towarzyszącej: z drogami, placami manewrowymi, miejscami postojowymi, agregatem prądotwórczym i podłączeniem do budynku, ogrodzeniem wraz z bramami wjazdowymi furtkami i szlabanami, zagospodarowanie terenów zielonych, wiaty gospodarcze, małą architekturę, zbiornik na deszczówkę, maszt flagowy, rozbiórkę i budowę sieci teletechnicznej, zabezpieczenie istniejącej sieci energetycznej, murki oporowe, budowę zjazdu.

Tak wygląda wstępna wizualizacja obiektu:

 

Nie da się ukryć, że stara siedziba strażaków zawodowych najlepsze lata ma już za sobą i nie spełnia współczesnych norm dla takich obiektów. Doszło nawet do tego, że sanepid kazał zamknąć znajdującą się w budynku szatnię a strażacy muszą korzystać do przebierania się z kontenerów ustawionych na placu obok komendy...

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.