Od kilku tygodni przy ulicy Błonie trwa budowa nowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w
Trwa budowa nowej siedziby straży, tymczasem ktoś chyba nie pomyślał o dojeździe ciężkiego sprzętu

Od kilku tygodni przy ulicy Błonie trwa budowa nowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach wraz z Jednostką Ratunkowo-Gaśniczą. Wjechał tutaj ciężki sprzęt i wygląda na to, że chyba ktoś nie za bardzo pomyślał o dojeździe ciężkich ciężarówek na bądź co bądź, plac budowy.

Jak już informowaliśmy, w grudniu ruszyła wycinka drzew zaś teraz teren przy Skawie, vis a vis stadionu MKS Skawa Wadowice został ogrodzony i ruszyły tutaj prace związane z budową nowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach wraz z Jednostką Ratunkowo-Gaśniczą.  Obiekt  ma powstać do końca 2025 roku. Postawiono tutaj baraki, trwa oczyszczanie terenu i póki co, wielkie wykopki. Prace wykonuje firma Baudziedzic Sp. z o.o.sp.k. z siedzibą przy ulicy Lotniskowej 9 w Głogowie Małopolskim, chociaż jak zauważyli mieszkańcy, wycinką drzew zajęli się też... strażacy z JRG Wadowice.

Zobacz: Naprzeciwko stadionu Skawy ruszyła budowa siedziby wadowickiej straży

Pracami i przekazaniem terenu budowy pod koniec stycznia pochwalił się burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. Tyle, że wygląda na to, że gmina pod jego szefostwem nie za bardzo się chyba do tego przygotowała. W czym problem?

Jak zwracają nam uwagę zdenerwowani mieszkańcy osiedla domów jednorodzinnych, skupionego przy ulicach Tatrzańskiej i Świerkowej, do obecnego placu budowy przed stadionem prowadzą w sumie dwie drogi. Jedna właśnie od strony osiedla przez ulicę Świerkową. Tyle, że znaki o tonażu zabraniają wjazdu tutaj pojazdom cięższym niż 3,5 tony. Sama nawierzchnia ulic nie jest też w najlepszym stanie technicznym i trochę strach tutaj, aby na dziurach nie urwać koła.

Również dalszy przejazd od tej strony ulicą  Błonie, obok ścieżki rowerowej ograniczony jest tonażem do 3,5 tony:

 

Od drugiej strony, czyli od ulicy Polnej i ronda gdzie krzyżują się krajówki przy KFC można dostać się na plac budowy, na którym powstaje komenda, przez ulicę Błonie i mostek, przez który przejazd ograniczono pojazdom o masie 10 ton. To chyba trochę za mało biorąc pod uwagę, że ciężkie ciężarówki wywożą obecnie spore ilości ziemi i ważą zdecydowanie więcej. A przecież wkrótce zaczną tutaj jeździć pojazdy z jeszcze większymi ciężarami: betonem, elementami stalowymi, kruszywem czy innymi materiałami budowlanymi.

 

 

Do tego sam mostek ma już zdecydowanie najlepsze dni za sobą i wygląda na to, że za wiele też już nie zniesie...  Konstrukcja przeprawy jest w wielu miejscach popękana i nie wygląda dobrze.

 

 

Nic dziwnego, że mieszkańcy, którzy nie mają nic przeciwko budowie nowej siedziby wadowickiej straży i poprawienia jakości pracy strażaków, obawiają się o swoje bezpieczeństwo i zastanawiają się to, kto pozwolił, aby na tak poważną inwestycję nie było bezpiecznego i legalnego dojazdy ciężkiego sprzętu.

Nawet jak urzędnicy zmienią znaki, pozwalające na wjazd pojazdom budowy, to ani mostek, ani ulice nie są do tego przygotowane –  mówi nam jeden z mieszkańców.

Co na to Urząd Miejski w Wadowicach?

27 lutego ma być gotowa ekspertyza, która pozwoli zwiększyć tonaż na  mostku na ulicy Błonie.  Zleciła ją gmina Wadowice i za nią zapłaciła (8 tysięcy złotych) – poinformował nas wadowicki magistrat.

Mostek ma mieć, o ile na to pozwoli ekspertyza, na czas budowy zwiększony do 40 ton tonaż. Jak zapewniają urzędnicy, ma być bezpiecznie a przeprawa i tak, podobnie jak ulica Błonie, ma iść do rozbiórki i przebudowy. Gmina zaplanowała również remont ulicy Tatrzańskiej.

 

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+8 #1 SEBASTIAN 2024-02-20 14:10
Przecież wymiana nawierzchni na osiedlu Kardynała Wyszyńskiego została zapowiedziana. Najpierw budowa PSP a później wymiana nawierzchni. Logiczne. Nie wiem w czym mieszkańcy osiedla widzą problem.
+6 #2 Jan 2024-02-20 14:10
Wszystkie inwestycje Kalińskiego tak wyglądają. Gość jeździ po wsiach i opowiada ludziom takie bzdury a tu albo fuszera albo wał. Ale co ciemny naród wszystko kupi. Ludzie czas na zmiany bo PIS już się skończył.
+3 #3 Jas 2024-02-20 14:10
Tylko pomyśleć jak te małe "rondelki" utrudnią przedarcie się strażaków na akcję
+24 #4 Maria 2024-02-20 14:24
Jak można budować i nie mieć dojazdu! jak by to była prywatna inwestycja to straż miejska by już tam wypisywała mandaty. Tam są dwie budowy, jedna na stadionie Kalińskiego a druga to jednostka Staży. Brać burmistrza i urzędników do odpowiedzialnoś ci za ten stan!
+20 #5 Mieszkaniec 2024-02-20 14:27
Tak buduje Kaliński z PiSu przed wyborami w ramach kiełbasy wyborczej. Za chwilę po wyborach wstrzymają budowy bo mostek się zawali...
+18 #6 Mieszkaniec 2024-02-20 14:31
Przecież tam przewieźć grube setki ton towarów. Ale wpadka;-))) Jak dostali pozwolenie na budowę jak nie ma odpowiedniego dojazdu???? Przecież do stadionu muszą dojeżdżać autokary, a do staży pożarnej ciężkie wyposażone wozy pełne wody. Takie rzeczy tylko w PiSowicach
+5 #7 kibic 2024-02-20 14:31
.... teraz jest tu kretowisko ale będzie San Francisco ....
-3 #8 jasnowidz 2024-02-20 14:32
Cytuję Maria:
Jak można budować i nie mieć dojazdu! jak by to była prywatna inwestycja to straż miejska by już tam wypisywała mandaty. Tam są dwie budowy, jedna na stadionie Kalińskiego a druga to jednostka Staży. Brać burmistrza i urzędników do odpowiedzialności za ten stan!

Od 5 lat w wadowicach jest wszystko takie jak gezglowie. [quote name="Mieszkani ec"]Tak buduje Kaliński z PiSu przed wyborami w ramach kiełbasy wyborczej.
Przeniosa z Rokowa ten ktory wybudowano za Klinowskiego bez planow i zezwolenia to jaki problem !!!
+3 #9 Osiedle w Gorzeniu 2024-02-20 14:34
A gdzie jest nasza Policja drogowa??? panie Komendancie prosimy o interwencje!!!
+2 #10 Władek 2024-02-20 14:46
To pokazuje jakich mamy urzędników pod przewodnictwem Bartosza. Jedno budują a drugie niszczą. Z planowania "1"!
+4 #11 samowola budowlana 2024-02-20 15:01
Ejjjj! Bartek zapomniałeś o moście!!! ;-))))
0 #12 Lokoj 2024-02-20 15:19
I takie tam
-7 #13 haha 2024-02-20 15:32
No cóż nic nowego kolejny wał kalusia kto by sie spodziewał
Może ktoś w końcu pociągnie do odpowiedzialnoś ci tego oszusta?
CZy jak sie komus coś stanie to ta menda dalej bez winy bedzie
Tu sie nasuwa pytanie z ostnich akcj ktoś zrobił mostek dla ludzi w kleczy winny
Kalus robi wały niszczy miasto i nic żenada
jak można było oddać głos na oszusta :O kogoś poje,,,,
I bez kitu skład rady chyba nawet żul z ulicy na obecnych wyborach może isc do składu rady jak takie cyrki sie wydarzają !!!
+5 #14 Lokoj 2024-02-20 15:33
Panie Klinowski ale prezydent może tylko ułaskawić a nie uniewinnić więc i tak nie będziesz mógł kandydować na burmistrza
+3 #15 SEBASTIAN 2024-02-20 16:30
Cytuję Osiedle w Gorzeniu:
A gdzie jest nasza Policja drogowa??? panie Komendancie prosimy o interwencje!!!

Nie ma osiedla w Gorzeniu ale skąd masz to wiedzieć jak tam nie mieszkasz tylko bijesz pianę.
+3 #16 Kamil 2024-02-20 16:53
Policja, ITD i ważyć. I mandatować!
+11 #17 ..... 2024-02-20 16:56
Może poprosić Klina, żeby na szybko wybudował jakiś most, ma w tym wprawę.
+1 #18 Monika 2024-02-20 17:45
Kaliński chwali się ile to jest pieniędzy w budżecie a o mostku zapomniał ze swoimi 150 urzędasami. wstyd i zaniedbanie! Żeby tylko zostać przy żłobie!
+4 #19 Kruk 2024-02-20 18:11
Dobrze ,że takie coś wypłynęło przed wyborami.Za lekceważenie głosu mieszkańców w sprawie PSZOK-u na Łazówce-tez panu Kalinskiemu podziękujemy przy wyborach!
+2 #20 jasnowidz 2024-02-20 18:39
27 lutego ma być gotowa ekspertyza, która pozwoli zwiększyć tonaż na mostku na ulicy Błonie. Zleciła ją gmina Wadowice i za nią zapłaciła (8 tysięcy złotych) – poinformował nas wadowicki magistrat.

A za dopuszczenie kladki w Rokowie ktora wybudowal Klinowski gmina poniosla koszt 500.tys. a za ekspertyze mostku ledwie trzymajacego sie kupy o nosnosci 10 ton. zwiekszenie nosnosci prawie 4 krotnie ma kosztowac 8 tys. Ten Kalinski jest PiS Pieprz..ty !!!! poszed w slady prezesa !!!
+7 #21 Gość 2024-02-21 10:05
Cytuję Monika:
Kaliński chwali się ile to jest pieniędzy w budżecie a o mostku zapomniał ze swoimi 150 urzędasami. wstyd i zaniedbanie! Żeby tylko zostać przy żłobie!

O niczym nie zapomniał jeszcze tam nie jeździ sprzęt który by przekraczał obecne wymogi. Dodatkowo w tym roku będzie budowana obwodnica na Suchą do której dojazd będzie miała straż.
+6 #22 Wyborca 2024-02-21 10:11
Cytuję Jas:
Tylko pomyśleć jak te małe "rondelki" utrudnią przedarcie się strażaków na akcję

Przecież straż będzie miał połączenie drogowe z obwodnicą której budowa rozpocznie się w tym roku.

Cytuję Kruk:
Dobrze ,że takie coś wypłynęło przed wyborami.Za lekceważenie głosu mieszkańców w sprawie PSZOK-u na Łazówce-tez panu Kalinskiemu podziękujemy przy wyborach!

Większość ludzi których sprawa dotyczy to wyborcy gminy Tomice, a nie Wadowice więc nie wybierają oni burmistrza Wadowic. Natomiast nie wypowiadaj się za ludzi z Łazówki bo sobie tego nie życzą.

ps. podziękujemy bo robi świetną robotę w gminie i chcemy aby był burmistrzem przez kolejną kadencję
+7 #23 Kierowca 2024-02-21 10:19
Ale lewaki się siepią i biją pianę myślą że tak wpłyną na wynik wyborów hahahahahah ....żałośni.
Wiecie dlaczego tam straż jest budowana bo będzie miała bezpośrednie połączenie z nową obwodnicą, a nie że ktoś będzie jeździł osiedlami czy małym rodem KTÓRE dlatego zostało namalowane bo jest TYMCZASOWE do czasu wybudowania obwodnicy i zrobiono to dlatego by zminimalizować koszty i nie budować dwa razy.

Także nie ośmieszajcie się tymi żałosnymi wypowiedziami.
+5 #24 Gucio 2024-02-21 10:31
Cytuję Maria:
Jak można budować i nie mieć dojazdu! jak by to była prywatna inwestycja to straż miejska by już tam wypisywała mandaty. Tam są dwie budowy, jedna na stadionie Kalińskiego a druga to jednostka Staży. Brać burmistrza i urzędników do odpowiedzialności za ten stan!


Przecież mają dojazd !
Za co chcesz dawać mandaty za swoją głupotę ? A jak były imprezy i budowano sceny itp. to jak dojeżdżano ? Obecny tonaż jest wystarczający to tego co obecnie jest robione i co było robione !!!

Cytuję Mieszkaniec:
Tak buduje Kaliński z PiSu przed wyborami w ramach kiełbasy wyborczej. Za chwilę po wyborach wstrzymają budowy bo mostek się zawali...


Chyba twój mózg się zawali :D co ci wstrzymają jak do takich inwestycji masz przetargi pozwolenia itp. wypisujesz takie brednie jakbyś był umysłowo chory.

Cytuję Mieszkaniec:
Przecież tam przewieźć grube setki ton towarów. Ale wpadka;-))) Jak dostali pozwolenie na budowę jak nie ma odpowiedniego dojazdu???? Przecież do stadionu muszą dojeżdżać autokary, a do staży pożarnej ciężkie wyposażone wozy pełne wody. Takie rzeczy tylko w PiSowicach


Grube setki ale nie na jeden raz tylko ciągiem dostaw, przez most który ma wystarczający tonaż, czego przykładem jest np. organizacja wielkich imprez masowych w przeszłości gdzie wożono sceny, sprzęt itp.

Na siłę przed wyborami próbujesz dyskredytować. na bazie fałszywych oskarżeń.

Cytuję samowola budowlana:
Ejjjj! Bartek zapomniałeś o moście!!! ;-))))


O niczym nie zapomniał.

Cytuję Jas:
Tylko pomyśleć jak te małe "rondelki" utrudnią przedarcie się strażaków na akcję


Nic ci nie utrudni bo w tym roku rozpocznie się jeszcze budowa obwodnicy w stronę Suchej Beskidzkiej i straż będzie bezpośrednio tą drogą ganiać, dlatego tu powstała by dojazd był błyskawiczny. Obecne rondo koło dworku jest tymczasowe dlatego zostało tylko namalowane.
+1 #25 Ciekawski 2024-02-21 13:51
Cytuję Gość:
Cytuję Monika:
Kaliński chwali się ile to jest pieniędzy w budżecie a o mostku zapomniał ze swoimi 150 urzędasami. wstyd i zaniedbanie! Żeby tylko zostać przy żłobie!

O niczym nie zapomniał jeszcze tam nie jeździ sprzęt który by przekraczał obecne wymogi. Dodatkowo w tym roku będzie budowana obwodnica na Suchą do której dojazd będzie miała straż.


No to niedługo się Kalińskie chyba będzie tłumaczył jakim cudem wyrósł budynek na stadionie Skawy jeśli ciężarówki, którym wożono budulec miały jedynie możliwość pokonania mostku na Dąbrówce z tonażem 10 ton ;)
+1 #26 Odpowiedź 2024-02-21 14:14
Cytuję Ciekawski:
Cytuję Gość:
Cytuję Monika:
Kaliński chwali się ile to jest pieniędzy w budżecie a o mostku zapomniał ze swoimi 150 urzędasami. wstyd i zaniedbanie! Żeby tylko zostać przy żłobie!

O niczym nie zapomniał jeszcze tam nie jeździ sprzęt który by przekraczał obecne wymogi. Dodatkowo w tym roku będzie budowana obwodnica na Suchą do której dojazd będzie miała straż.


No to niedługo się Kalińskie chyba będzie tłumaczył jakim cudem wyrósł budynek na stadionie Skawy jeśli ciężarówki, którym wożono budulec miały jedynie możliwość pokonania mostku na Dąbrówce z tonażem 10 ton ;)


Bardzo prosto, tonaż nie został przekroczony:

Dopuszczalna waga samochodów ciężarowych (nacisk na oś napędową) na terenie Polski:
- 11,5 tony – na autostradach, drogach szybkiego ruchu oraz większości dróg krajowych
- 10 ton – na niektórych drogach krajowych bądź ich odcinkach oraz większości dróg wojewódzkich
- 8 ton – na pozostałych drogach wojewódzkich oraz drogach „lokalnych”
-2 #27 Olo 2024-02-21 17:19
Cytuję Odpowiedź:
Cytuję Ciekawski:
Cytuję Gość:
Cytuję Monika:
Kaliński chwali się ile to jest pieniędzy w budżecie a o mostku zapomniał ze swoimi 150 urzędasami. wstyd i zaniedbanie! Żeby tylko zostać przy żłobie!

O niczym nie zapomniał jeszcze tam nie jeździ sprzęt który by przekraczał obecne wymogi. Dodatkowo w tym roku będzie budowana obwodnica na Suchą do której dojazd będzie miała straż.


No to niedługo się Kalińskie chyba będzie tłumaczył jakim cudem wyrósł budynek na stadionie Skawy jeśli ciężarówki, którym wożono budulec miały jedynie możliwość pokonania mostku na Dąbrówce z tonażem 10 ton ;)


Bardzo prosto, tonaż nie został przekroczony:

Dopuszczalna waga samochodów ciężarowych (nacisk na oś napędową) na terenie Polski:
- 11,5 tony – na autostradach, drogach szybkiego ruchu oraz większości dróg krajowych
- 10 ton – na niektórych drogach krajowych bądź ich odcinkach oraz większości dróg wojewódzkich
- 8 ton – na pozostałych drogach wojewódzkich oraz drogach „lokalnych”

Jesteś głupi tak sam z siebie ,czy ktoś ci za to płaci?
-1 #28 @ 2024-02-21 19:17
Cytuję Kierowca:
Ale lewaki się siepią i biją pianę myślą że tak wpłyną na wynik wyborów hahahahahah ....żałośni.
Wiecie dlaczego tam straż jest budowana bo będzie miała bezpośrednie połączenie z nową obwodnicą, a nie że ktoś będzie jeździł osiedlami czy małym rodem KTÓRE dlatego zostało namalowane bo jest TYMCZASOWE do czasu wybudowania obwodnicy i zrobiono to dlatego by zminimalizować koszty i nie budować dwa razy.

Także nie ośmieszajcie się tymi żałosnymi wypowiedziami.

Tu nie chodzi o wypowiedzi ale prawo .Z mostku 10t nie mo,,,,,zna zrobic wiecej niż 12t .Straż wszędzie jedzie tam gdzie potrzebna ! .
0 #29 Anna 2024-03-01 13:53
Cytuję SEBASTIAN:
Przecież wymiana nawierzchni na osiedlu Kardynała Wyszyńskiego została zapowiedziana. Najpierw budowa PSP a później wymiana nawierzchni. Logiczne. Nie wiem w czym mieszkańcy osiedla widzą problem.

nie ma czegoś takiego jak osiedle Wyszyńskiego- to nazwa, którą wymyślił sobie proboszcz Kasperek na swoje potrzeby, na szczęście coraz rzadziej używana... co to w ogóle za historie aby wszystko tak kościółkować..

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.